KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medvjedi se revanširali Beču, Tomas premijeru okrunio golom

Novost 13.02.2013.
Medvjedi su se revanširali Capsima za poraz na Šalati. Dvoboj u Albert-Schultz dvorani bio je tijesan kao i onaj u Zagrebu na Winter Classicu, ali sada su zagrebački ledeni dečki bili ti koji su slavodobitno napustili led s dva boda, dok su igrači Vienna Capitalsa morali priznati poraz 4:5.

Brzo vodstvo već u 51. sekundi igre koje je osigurao Daniel Woger, Vienni nije puno pomoglo jer Medvjedi nisu imali namjeru napustiti bečku dvoranu bez borbe i bez dva boda. Stoga, već su u 9. minuti iskoristili odličnu priliku kada su Bečanima bila isključena dva igrača, Tony Romano i Christoph Draschkowitz. Medvjedima su za realiziranje gola u situaciji s dva igrača više trebale samo 22 sekunde. Kyle Greentree dodao je pak u sredinu do Andya Serticha koji se nakon toga ''spustio'' malo prema golu i pospremio ga iza leđa vratara Matthewa Zabe. Medvjedi su do kraja trećine pokušali doći i do preokreta, naime, omjer udaraca na gol nakon prvih 20 minuta bio je 18:8 u korist Medveščaka, ali na pauzu su ipak obje momčadi otišle s rezultatom 1:1.

U drugu trećinu Bečani su ponovo startali brzim golom. Rafael Rotter je u 23. minuti iskoristio asistenciju Francoisa Fortiera za 2:1 Capsa. No, Medvjedi nisu dopustili da se domaćini previše udalje od njih te su šest minuta kasnije i oni zatresli mrežu Vienne, a glavni i odgovorni za taj potez bili su Kyle Greentree, Brandon Buck i Alan Letang. Buck i Letang bili su asistenti, a Greentree strijelac. Ubrzo nakon izjednačenja uslijedile su dvominutne kazne za igrače Medveščaka, u 30. je zbog držanja protivnika bio kažnjen Saša Martinović, a u 33. zbog zadržavanja igre vratar Robert Kristan. U prvoj situaciji s igračem manje, Medvjedi su se uspješno obranili, ali u drugoj, u posljednjoj sekundi penalty killinga, Capitalsi su po treći put imali vodstvo (Tony Romano). Ipak, to vodstvo je bilo kratkog vijeka jer je u 35. sudac dosudio kazneni udarac za Medvjede. Čast da pokuša nadmudriti vratara Zabu dobio je Roman Tomas. Slovački napadač, koji se zagrebačkim oklopnicima pridružio u utorak, uspio je prevariti Zabu i premijeru u Medveščaku i Erste Bank hokejskoj ligi okruniti golom za još jedno izjednačenje Medvjeda.

- Pobijediti Viennu ove sezone na njihovom ledu mogu samo dobre momčadi. Primili smo rani gol, ali smo se na vrijeme trgnuli, opet pokazali karakter i borbenost koja nas krasi tijekom ove sezone. Vjerujem da smo ovom pobjedom započeli jedan pozitivan niz - rekao je mladi napadač Gal Koren.

Posljednja trećina nije donijela ništa manje uzbuđenja, nego prve dvije. Medvjedi su počeli sve više raditi pritisak na domaćine što je u 50. rezultiralo golom Bucka, ali i prvim vodstvom Medvjeda u ovom susretu. Capitalsi su četiri minuta kasnije sve vratili na početak, a kako se bližila 60. minuta, sve je više izgledalo kako će susret završiti u produžetku. Ipak, 48 sekundi prije nego što je sudac označio kraj, 21-godišnji Gal Koren donio je Medvjedima dva čista boda. Korenu je ovo bio četvrti ovosezonski pogodak.

- Sretan sam što je moj gol odlučio pobjednika, ali ovo je pobjeda cijele momčadi, od odlične obrane, sigurnog Kristana pa do nas napadača koji smo imali svoj dan. Drago mi je i da se Tomas predstavio u dobrom izdanju. Sigurno će biti veliko pojačanje. Sada imamo duži roster i opet ćemo biti opasni kao tijekom osnovnog dijela sezone. S nestrpljenjem očekujemo sljedeću utakmicu, ali još više nedjelju i povratak u Ledenu dvoran Doma sportova - izjavio je Koren.

Medvjede idući susret očekuje u  petak (19:15) u Linzu kod Black Wingsa.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .