KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medvjedi se revanširali Grazerima i nanizali devetu pobjedu

Novost 04.11.2012.
Medvjedi ne posustaju! Na gostovanju u Grazu pred 4000 protivničkih navijača nastavili su sjajan pobjednički niz i potpuno nadmašili prošlosezonskih sedam pobjeda zaredom. Protiv 99ersa upisali su devetu pobjedu u nizu, revanširali se za onaj poraz nakon izvođenja kaznenih udaraca i zadržali drugo mjesto na ljestvici. Susret u Liebenau završio je 5:6.

Medvjedi i Grazeri pošteno su se izmučili u posljednjem EBEL kolu prije početka reprezentativne pauze. Dvoboj u Grazu bio je sve, samo ne običan. Prva trećina bila je rezervirana samo za kazne, Medvjedi su skupili 17 minuta, a 99ersi 21. Druga, osim što je bila prošarana kaznama i golovima, palo ih je čak sedam, bila je i maratonska! Dvadesetminutna igra često je prekidana zbog prekršaja te je trajala nevjerojatnih sat vremena, a Grazerima se prvima posrećilo te su u 27. poveli iz powerplaya. Veselje domaćina trajalo je svega 34 sekunde jer su Medvjedi već u idućoj akciji zahvaljujući Adamu Milleru izjednačili na 1:1. Iako su u idućih pet minuta Grazeri nanizali dva gola i opet poveli, ipak nisu uspjeli zauzdati Medvjede kojima su svakako dodatni vjetar u leđa bile one pobjede, osam njih, koje su počeli redali još u listopadu. Stoga, u 35. preuzeli su glavnu ulogu na ledu u Liebenauu i do 39. minute već su imali 3:4, a u strijelce su se redom upisali Brandon Buck, David Brine i Tom Zanoški.

- Odigrali smo tešku utakmicu u kojoj je bilo puno kazni. No, pokazali smo da smo momčad s karakterom, da se svi držimo zajedno i da smo ostali fokusirani na pobjedu sve do kraja - prokomentirao je Zanoški osvrnuvši se na svoj peti ovosezonski pogodak.

- Veliko je olakšanje što sam zabio. Prošlo je već dosta vremena od mog posljednjeg gola. Lijepo je pridonijeti igri na taj način. Sretan sam zbog toga jer se u svakoj utakmici trudim dati sve od sebe, a sada sam to u potpunosti i napravio.

Strasti na ledu nisu jenjavale ni u posljednjoj trećini. Čvrsta igra nastavila se do posljednjih minuta susreta. Medvjedi, iako su do 59. zahvaljujući Nathanu Perkovichu i Andyu Sertichu praktički osigurali pobjedu, nisu mogli odahnuti niti na trenutak jer su Grazeri u 59. smanjili na 5:6, a u 60. su pokušali doći do izjednačenja sa šest igrača, ali neuspješno.

- Bila je ovo dugačka utakmica s mnogo kazni, ali niti u jednom trenutku nismo odustali. Oduprijeli smo im se svim snagama. Ovo je velika pobjeda za nas prije reprezentativne pauze jer smo ovu utakmicu željeli završiti kao i proteklih osam, a to smo i napravili - rekao je vratar Michael Ouzas kojeg je u 48. minuti zamijenio Robert Kristan jer je počeo osjećati bolove u nozi.

Od ponedjeljka 05. studenog do 14.studenog na rasporedu je reprezentativna pauza tako da će igrači Medveščaka imati dosta vremena da napune baterije i da odmorni nastave pobjednički niz u Areni Zagreb.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .