KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medvjedi slavili protiv Olimpije 3:1

Novost 29.08.2012.
Medvjedi su u posljednjoj pripremnoj utakmici uoči 2012./2013. EBEL sezone u Ledenoj dvorani Doma sportova upisali pobjedu 3:1 nad Telemach Olimpijom. Ovo im je bila peta pobjeda u predsezoni od šest odigranih utakmica. Osim Olimpije pobijedili su još i Innsbruck te na Ljetnoj ligi Rudi Hiti, gdje su osvojili i prvo mjesto, norveške Stavanger Oilerse, Villach i Acroni Jesenice, dok su jedini poraz upisali protiv njemačkog Ravensburga.

Zagrebačkim ledenim dečkima je protiv Zmajčeka bila prva pripremna utakmica na domaćem ledu, a koliko je navijačima nedostajao hokej tijekom ljetnih dana pokazale su tribine na kojima ih je bilo 3000, ako ne i više. Za odličnu atmosferu Medvjedi su im se odužili odličnom igrom na ledu, borbenošču, golovima i na kraju pobjedom. Za golove protiv Olimpije bio je zadužen 196 cm visok napadač Nathan Perkovich. Prvi je postigao u devetoj minuti kada je povukao pak s pola klizališta, nadmudrio obranu Olimpije i pospremio ga iza golmanovih leđa. Iako su gosti iz Ljubljane dvije minute kasnije izjednačili, već na početku druge trećine, nakon 45 sekundi igre, Perkovich se ponovo upisao u strijelca.

Unatoč tome što se radilo o pripremnoj utakmici tenzije na ledu bile su jake te je u 35. minuti čak i malo zaiskrilo između Liama Huculaka i Boštjana Groznika, a ubrzo nakon toga pao je i treći pogodak. U 38. minuti prvo je odličnu priliku imao Tom Zanoški, ali nije je uspio realizirati, da bi pak zatim završio kod Perkovicha koji se nalazio ispred gola, a na kraju i u mreži Jerrya Kuhna. Nakon tog trećeg pogotka s tribina Ledene poletjelo je nekoliko kapa u znak Perkovichevog hat tricka kao što je to običaj u NHL-u.

- Nisam vidio. Šteta. Da je koja završila kod mene, stavio bih je na glavu - našalio se Perkovich koji je bio jako zadovoljan kako su odradili susret.

- Igrali smo jako dobro i sve smo odradili prema planu. Prošlog vikenda protiv Ravensburga odigrali smo lošije, nismo igrali kao momčad, ali sada smo odigrali čvrstu utakmicu, borili smo se za svaki pak. U odličnoj smo formi, puno smo trenirali tijekom kolovoza, odigrali nekoliko kvalitetnih utakmica i vjerujem da smo spremni za sezonu.

Posljednja trećina protekla je bez golova, iako su Medvjedi imali nekoliko odličnih šansi.

EBEL sezona počinje u petak 07. rujna. Medvjedi prvu utakmicu igraju u Szekesfehervaru s Albom Volan, dok će prvu u Ledenoj odigrati u nedjelju 09. rujna protiv Red Bull Salzburga.

KHL MEDVEŠČAK - HDD TELEMACH OLIMPIJA 3:1 (1:1, 2:0, 0:0)

ZAGREB - Dom sportova. Gledatelja 3000. Suci: Prezelj, Krčelić, Belić, Grozaj.

1:0 MED Perkovich (Leavitt, 9)
1:1 OLI Ž. Pance (E. Pance, 11)
2:1 MED Perkovich (Sertich, 21)
3:1 MED Perkovich (Zanoški, 38)

KHL MEDVEŠČAK: Kristan, Ouzas, Letang, Bozic, Miller, Leavitt, Perkovich, Sertich, Martinović, Zanoški, Buck, Hebar, MacAulay, Del Grosso, Fraser, Brine, Naglich, Vedlin, Koren, Huculak, Yelovich, Kostović.

HDD TELEMACH OLIMPIJA: Kuhn, Boh, Thomas, Ratchuk, Groznik, Magovac, Grahut, Smirnov, Dervarič, Cvetek, Ferguson, Dalvise, Imbeault, Mušič, E. Pance, Verlič, Ropret, Ž. Pance, Ograjenšek, Pesjak, Hočevar, Pogodin.