KHL Medveščak Mladi // EBEL
Hrvatski English

Medvjedi slomili aktualne prvake i nanizali petu pobjedu

Novost 26.10.2012.
Medvjedi su i dalje nezaustavljivi. Na gostovanju u Linzu kod Black Wingsa ostvarili su i petu pobjedu u nizu te su sve bliže svom prošlosezonskom rekordu od sedma pobjeda zaredom. Aktualni prvaci EBEL-a morali su priznati visoki poraz 1:5.

Napadači Medveščaka ponovo su bili raspoloženi za golove. Naime, ovo je već treći susret zaredom u kojemu su suparniku zabili pet komada, a golijadu u Linzu otvorio je Nathan Perkovich već nakon dvije minute igre zahvaljujući grešci obrambenog igrača iz domaćih redova Daniela Mitterdorfera. Iako su do kraja prve trećine Medvjedi skupili 10 kaznenih minuta, a dvaput su čak bili i u situaciji s dva igrača manje, vratar Robert Kristan uspio je odagnati svaku prijetnju Linzovih igrača.

- Vjerujem da smo petom pobjedom zaredom pokazali da smo spremni za velike stvari, a pobijediti Linz sa 5:1 na njihovom ledu nije sitnica. Bili smo koncentrirani cijelu utakmicu. Obrana i Kristan odradili su odličan posao, a mi napadači nastavili smo u ritmu iz posljednjih nekoliko utakmica - rekao je dvostruki strijelac Perkovich.

U drugoj trećini Medvjedi su bili više disciplinirani, nego u prvoj. Klupu za kazne sudac im je pokazao samo jednom, u 25. minuti, i to nakon što je Brandon Buck osigurao dva gola razlike. Za vrijeme kada je Curtis Fraser bio aut na dvije minute zbog držanja protivnika, Patrick Leahy uspio je ugurati pak u mrežu Medveščaka i smanjiti na 1:2. Veselje domaćih igrača nije dugo trajalo, svega pet minuta, jer su u 31. zagrebački ledeni dečki u 46 sekundi dvaput matirali Alexa Westlunda. Prvo je na 1:3 povisio kapetan Alan Letang, a zatim i Kyle Greentree kojemu je ovo već deveti ovosezonski pogodak. Igrači Linza pokušali su držati korak s Medvjedima, ali nakon 37. minute i petog primljenog gola bilo je posve jasno da su izgubili dva boda. Peti pogodak za Medvjede postigao je ponovo Perkovich.

- Drago mi je zbog ova dva pogotka jer još uvijek tražim svoju najbolju igru poslije ozljede i nadam se da ću iz susreta u susret biti sve bolji. Protiv aktualnih prvaka smo stvarno odigrali odličnu utakmicu, možda i jednu od najboljih ove sezone i dominirali smo ledom svih 60 minuta. Sada se vraćamo u Zagreb da nastavimo uspješan niz, a želimo našim navijačima pokloniti još puno razloga za veselje, kao i navijačicama kojima želimo da to bude dodatan motiv u borbi protiv raka dojke koja se obilježava ovaj mjesec - izjavio je Perkovich.

Posljednju trećinu Linz je počeo s drugim vratarom na golu, Westlunda je zamijenio 22-godišnji Lorenz Hirn koji je uspio izvući dionicu sa 0:0, ali to im nije puno pomoglo jer su napadači ostali na učinku od onog jednog gola iz 26. minute.

Nakon gostovanja u Linzu, Medvjede sada očekuju tri domaće utakmice. Prva je na rasporedu u nedjelju u 17:30, a u gosti im dolazi prvoplasirani Villach.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .