KHL Medveščak Mladi // EBEL
Hrvatski English

Medvjedi slomili Klagenfurt u produžetku

Novost 25.01.2013.
Medvjedi su upisali prva dva boda u međurundi i vratili se na drugo mjesto Skupine za poredak. Utakmica s KAC-om u Areni Zagreb bila je neizvjesna do posljednjih minuta, a pobjednik je odlučen tek u produžetku. Pobjednički pogodak zabio je Francois Bouchard.

Medvjedi su već u petoj minuti imali vodstvo. Brandon Buck dodao je pak braniču Andyu Sertichu koji ga je s plave linije pospremio iza leđa vratara KAC-a Andya Chioda. Ipak, veselje Medvjeda nije dugo trajalo. Minutu i nešto sitno nakon što je Sertich, koji u ove četiri sezone nije propustio niti jednu utakmicu u dresu Medveščaka, upisao svoj 11. ovosezonski pogodak, gosti su izjednačili zahvaljujući Michaelu Siklenki, da bi u 7. preuzeli vodstvo golom Davida Schullera, a u 9. iz situacije s igračem više povisili na 1:3 (Jamie Lundmark).

- Ovo nam je vrlo važna pobjeda. Pokazali smo karakter i da nam je stalo. U prvoj trećini je Klagenfurt iskoristio sve što smo mu ponudili, ali unatoč tome, nismo se prestali truditi i to nam je donijelo bodove. U prvoj trećini odlično smo igrali prvih pet do sedam minuta, nakon toga smo zastali, ali smo zato u drugoj i trećoj trećini igrali svoju igru i bilo je zanimljivo za gledati - rekao je trener Medveščaka Marty Raymond.

Početkom druge trećine Medvjedi su krenuli smanjivati razliku. U 25. minuti s par metara udaljenosti bio je točan Kenny MacAulay. Sedam minuta kasnije uslijedile su dvominutne kazne za Brandona Bucka s Medveščakove strane i Kevina Doella s KAC-ove, da bi u 33. Kyle Greentree u situaciji četiri na četiri osigurao Medvjedima izjednačenje pospremivši pak u mrežu kroz Chiodove noge. No, 35 sekundi prije nego što su se Buck i Doell trebali vratiti u igru, sudac je na dvije minute isključio još jednog napadača Medveščaka, Davida Brine. Unatoč tome što su igrali sa samo tri igrača na ledu i Michaela Ouzasa na golu, Medvjedi su se uspjeli obraniti s dva igrača manje, ali ne u situaciji pet na četiri. Naime, u trenutku kada je Brine trebao uklizati na led s klupe za kazne, KAC-eri su ponovo poveli nakon pregledavanja snimke, a u strijelca se upisao Tyler Scofield.

- Na powerplayu nam igraju uvijek isti igrači jer trenutačno igramo s tri linije i imamo dosta umornih igrača. Neki imaju i blaže ozljede, ali bez obzira na to igraju - osvrnuo se Raymond na powerplay.

U posljednjoj trećini Medvjedi su pokušali doći do izjednačenja, ali pak nije pronalazio put u Chiodovu mrežu. Gostima se također više nisu toliko otvarale šanse, a i one koje su im se otvorile zaustavio je Ouzas. U 51. minuti KAC-eri su imali dobru priliku da povise na 3:5 jer im je dosuđen kazneni udarac, no, Ouzy je samouvjereno obranio kazneni Tomislava Zanoškog. Četiri minute kasnije zaiskrilo je između igrača Medveščaka Saše Martinovića i igrača KAC-a Michaela Siklenke i Kevina Doella. Martinović je dobio 2 + 2, kao i Doell, dok je Siklenka dobio 5 + 20 + 20. Odmah nakon toga Medvjedi su krenuli u akciju i iskoristili powerplay. Adam Naglich dodao je pak do Greentreea, koji se nalazio s druge strane, da bi ga on zatim proslijedio u prazan kut Chiodove mreže. Greentree je tim golom osigurao produžetak, a Francois Bouchard u 64. minuti dva boda.

- Klagenfurt je dobra momčad i nije ih bilo lako pobijediti. Tijekom cijele utakmice smo se trudili i radili na ledu. Jako smo se borili za ta dva boda i ponosan sam na dečke - izjavio je Bouchard koji je protiv Klagenfurta podebljao statistiku za još jedan gol te je trenutačno na brojci 3 u 15 utakmica.

Prvi pak na četvrtoj utakmici drugog dijela Pan Arena Ice Fevera bacili su predstavnici Udruge crveni nosevi.

Medvjedi su u nedjelju opet na domaćem ledu, a u Areni Zagreb u 17:30 će ugostiti Black Wingse iz Linza.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .