KHL Medveščak Mladi // EBEL
Hrvatski English

Medvjedi u četvrtfinalu igraju sa Salzburgom

Novost 22.02.2013.
Medvjedi u četvrtfinalu igraju s Red Bull Salzburgom, a prva utakmica igra se u Ledenoj dvorani Doma sportova u nedjelju u 17:30! Zagrebački oklopnici međurundu su završili pobjedom nad Villachom 3:0 i četvrtim mjestom u Skupini za poredak koje im je osiguralo prednost domaćeg leda u četvrtfinalnoj seriji.

Nakon utakmica 54. kola Erste Bank hokejske lige na Servus TV-u bio je održan ždrijeb za četvrtfinale. Prva momčad koja je birala protivnika za prvu rundu doigravanja bila je Vienna Capitals, a suparnika kojeg je odabrala je Znojmo. Zatim je na redu bio Linz koji se odlučio za Villach, dok je KAC odabrao Graz 99erse. Medvjedima je stoga ostao Red Bull Salzburg s kojima ove sezone imaju međusobni omjer pobjeda 2:2.

- Respektiramo Red Bull. Dobro su organizirani klub koji ima puno mladih talentiranih igrača. Zato protiv njih ćemo morati igrati svoj najbolji hokej - rekao je trener Medveščaka Marty Raymond.

Medvjedi su u posljednjoj utakmici međurunde potpuno nadigrali Villach, omjer udaraca na gol bio je 44:23 u njihovu korist, a prema pobjedi počeli su juriti već u prvoj trećini. Nakon nekoliko propuštenih prilika i nakon što je vratar Robert Kristan u 8. minuti odlično zaustavio igrača Villacha da mu zatrese mrežu, u 13. minuti bio je na dvije minute isključen Scott Hotham. Medvjedima je trebalo samo šest sekundi da iskoriste situaciju s igračem više. Andy Sertich je dodao pak Kyleu Greentreeu koji se nalazio na plavoj liniji da bi ga zatim on pospremio iza leđa Thomasa Höneckla.

U drugoj trećini Medvjedi su nastavili s pritiskom na suparnika. Igrači Villacha priliku za izjednačenje imali su u 33. minuti kada je dvominutnu kaznu zaradio branič Medveščaka Saša Martinović. Nekoliko sekundi nakon što je Martinoviću istekla kazna, na dvije minute bio je isključen napadač Villacha Antti Pusa što su zagrebački oklopnici ponovo odlično iskoristili. Naime, u trenutku kada se Pusa trebao vratiti na led Sertich je s plave linije proslijedio pak na desnu stranu do Greentreea koji ga je kroz noge proslijedio u mrežu Höneckla.

- Ovo nam je bila važna utakmica, zaključna i odlučujuća. Lix je branio odlično, a i sve četiri navale su igrale jako dobro. No, činilo mi se da se Villach malo povukao, da nisu igrali onu igru koju inače igraju i da se nisu htjeli ozlijediti zato je teško točno reći kako smo odigrali - prokomentirao je susret napadač Medveščaka Dario Kostović.

Tijekom posljednje trećine VSV je imao tri powerplaya, ali Lix i ostatak Medveščakove obrane nije dopustio iznenađenje. No, zato su zagrebački ledeni dečki još jednom iznenadili Koruške orlove. U 53. minuti, nakon što su Medvjedi izborili buli, pak je završio kod Daria Kostovića, a Medveščakova 88-ica odmah ga je s nekoliko metara udaljenosti poslala u mrežu Villacha. Tridesetak sekundi prije kraja susreta posrećilo se i Villachu, ali nakon pregledavanja snimke suci nisu priznali pogodak zbog visoke palice i Medvjedima su pripala dva boda i četvrto mjesto u Skupini za poredak.

Prvu četvrtfinalnu utakmicu Medvjedi igraju već u nedjelju u 17:30 u Ledenoj dvorani Doma sportova protiv Salzburga.

- Sada moramo napraviti analizu i što bolje se u ovom kratkom vremenu pripremiti za Salzburg. U doigravanju nema favorita , ali sigurno da imamo momčad koja im može parirati i dobiti ih - rekao je Dario Kostović.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje.