KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medvjedi u Klagenfurtu uzeli bod

Novost 21.09.2012.
KHL Medveščak Zagreb je u 5. kolu EBEL-a upisao bod na gostovanju u Klagenfurtu. EC-KAC je nakon izvođenja kaznenih udaraca pobijedio 3:2.

Medvjedima je ovo bilo drugo ovosezonsko gostovanje. Nakon što su se prije dva tjedna iz Szekesfehervara vratili s pobjedom i dva boda, iz Klagenfurta gdje ih je dočekao prošlosezonski rival iz polufinala vraćaju se s osvojenim bodom. No, bod u klagenfurtskoj Gradskoj dvorani nije bilo lako osvojiti iako se u prve dvije trećine činilo kako će pasti i dva boda.

U prve dvije trećine, unatoč kaznama, Medvjedi su uspjeli držati pozitivan rezultat na svojoj strani. Nakon samo 43 sekunde igre Curtis Fraser osigurao je vodstvo iz situacije s igračem više, da bi u 24., također iz powerplaya, Kyle Greentree povisio na dva gola prednosti. Tijekom obje trećine Klagenfurt je imao bolji omjer udaraca na gol (15:8, 15:8), ali vratar Medveščaka Michael Ouzas, koji je skupio 46 obrana, sve je ''skidao'' što se našlo ispred njegovog gola. Čak se činilo kako će Ouzy susret završiti s prvim ovosezonskim shutoutom.

Ipak, u posljednjoj trećini nakon 47. minute uslijedio je preokret. KAC-eri su se lagano počeli vraćati u igru. U 48. Thomas Koch smanjio je na 1:2, a šest minuta kasnije dvominutnu kaznu Dennisa Bozica zbog grube igre u posljednjoj sekundi iskoristio je John Lammers i odveo susret u produžetak. Nakon 24 sekunde produžetka na klupu za kazne na dvije minute bili su poslani Medveščakov branič Kenny MacAulay i napadač KAC-a David Schuller, ali to nije utjecalo na rezultat koji je i dalje ostao 2:2 te su pobjednika morali odlučiti kazneni udarci. U izvođenju kaznenih bolji su bili igrači Klagenfurta, točnije Tyler Spurgeon.

- Nažalost nismo uspjeli sačuvati vodstvo od 2:0 i na kraju je Klagenfurt pomalo sretno slavio nakon izvođenja kaznenih udaraca. Utakmica je bila izrazito kvalitetna i čvrsta s puno prilika na obje strane. Ouzas je branio odlično,a samo malo koncentracije je nedostajalo da iz Klagenfurta odemo s dva boda. Nažalost primili smo jedan uistinu nesretan gol, imali smo previše isključenja i to je momčadi poput Klagenfurta bilo dovoljno za konačno slavlje. Ipak pokazali smo da imamo odličnu momčad koja je spremna za velike stvari - rekao je sportski direktor Medveščaka Dragutin Ljubić.

Zagrebački oklopnici nakon pet odigranih susreta imaju dvije pobjede i tri poraza, s tim da su dva uslijedila nakon izvođenja kaznenih udaraca.
Medvjede idući susret očekuje u nedjelju u 17:30 kod EC VSV-a.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .