KHL Medveščak Mladi // EBEL
Hrvatski English

Medvjedi u Salzburgu izjednačili seriju na 2 - 2

Novost 03.03.2013.
Medvjedi su u četvrtoj utakmici četvrtfinala, koja se igrala u Salzburgu, pobijedili Red Bull i izjednačili seriju na 2 - 2 te će u utorak u Ledenoj dvorani Doma sportova uz pomoć svojih glasnih navijača pokušati preuzeti vodstvo u seriji. Susret u salzburškoj dvorani završio je identičnim rezultatom, 2:5, kao i treća četvrtfinalna utakmica u Zagrebu, jedino što su sada led slavodobitno napustili zagrebački ledeni dečki.

U prvoj trećini igrači Salzburga više su napadali od Medvjeda, omjer udaraca na gol bio je 12:5 u njihovu korist, a u 12. minuti su jedan od tih udaraca i realizirali. Strijelac gola koji je Red Bullu osigurao vodstvo bio je Justin Di Benedetto. Četiri minute kasnije stiglo je izjednačenje.Jakub Gašparovič je bio jači na buliju od suparničkog igrača, a pak je završio kod Romana Tomasa koji ga je proslijedio u mrežu vratara Bernda Brücklera . Do kraja trećine Medvjedima je u 17. na dvije minute bio isključen Kyle Greentree, a u 18. David Brine, te su minutu i 24 sekunde igrali s dva igrača manje. No, vratar Michael Ouzas ''skinuo'' je svaki udarac ispred svoje mreže.

- Kao što sam rekao i nakon poraza u četvrtak da smo sposobni pobijediti u Salzburgu, i eto, ispalo je da sam bio u pravu. Odigrali smo stvarno odličnu utakmicu. Nismo paničarili i pali nakon što su zabili, obranili smo se s dva igrača manje i pokazali da je ova serija daleko od kraja. Taktički smo stajali odlično. Trener Raymond je do detalja izanalizirao igru Salzburga, smanjili smo broj pogrešaka i zasluženo pobijedili - izjavio je Kostović.

U drugoj trećini uslijedio je preokret. Zagrebački oklopnici, koji su igrali bez braniča Geoffa Waugha i napadača Brandona Bucka, počeli su više napadati te su imali bolji omjer udaraca na gol, 19:11. Iako se u 27. minuti u prvi mah činilo kako će domaćini ponovo preuzeti vodstvo jer je Steven Regier postigao pogodak, suci su ubrzo rasvijetlili tu mogućnost. Naime, nakon pregledavanje snimke gol nije priznat jer je bio postignut klizaljkom, a samo nekoliko minuta kasnije, točnije u 32., Medvjedi su preokrenuli rezultat. Kyle Greentree dodao je pak Andyu Sertichu koji se nalazio na plavoj liniji, da bi ga zatim branič Medveščaka svojim magičnim snažnim udarcem s plave, kojim je ove sezone mnogo puta iznenadio suparničke vratare, poslao u mrežu. Tri minute kasnije odličnu priliku za gol imao je i Roman Tomas, no Brückler je blokirao njegov udaraca, ali samo na trenutak jer je nakon toga pak završio na palici Adama Millera koji ga je bez problema pospremio iza leđa vratara Red Bulla.

- Drago mi je da su svi igrači dali svoj maksimu, da smo dokazali da nisu ni klizački, ni igrački bolji od nas, a siguran sam da ćemo i u Zagrebu odigrati na jednako visokoj razini. Cijelu sezonu igramo odlično, a vjerujem da ćemo i utorak u našem brlogu i pred našim navijačima napraviti korak bliže polufinalu - zaključio je Kostović.

U posljednjoj trećini, nakon što je u 46. dvominutnu kaznu zaradio napadač Salzburga Yorick Treille, Adam Naglich, David Brine i Kyle Greentree izigrali su obranu domaćina i u posljednjoj sekundi kada je Treille trebao uklizati na led, Greentree je iz neposredne blizine ugurao pak u gol Red Bulla. Tri minute kasnije trener Salzburga Pierre Page napravio je izmjenu na golu. Umjesto Brücklera u igru je ušao Slovenac Luka Gračnar. No, to im nije previše pomoglo protiv gladnih Medvjeda. Iako je nekoliko sekundi nakon izmjene golmana Steven Regier smanjio razliku na 2:4, dalje od toga nisu otišli. Dvije minute prije kraja susreta pokušali su do preokreta doći sa šest igrača na ledu, ali to je u 60. minuti završilo golom još jednog braniča Medveščaka, Kennya MacAulaya.

Peta četvrtfinalna utakmica na rasporedu je u utorak u 19:15 u Ledenoj dvorani Doma sportova.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje.