KHL Medveščak Mladi // EBEL
Hrvatski English

Medvjedi uklizali u Novu godinu pobjedom u Znojmu

Novost 01.01.2013.
Medvjedi su u Novu 2013. godinu uklizali pobjedom na gostovanju u Znojmu protiv čeških Orla. Utakmica u Hostan Areni završila je tek nakon izvođenja kaznenih udaraca i to rezultatom 1:2. Zagrebački oklopnici tako su nastavili ovosezonski niz pobjeda protiv Znojma i trenutačno su na omjeru 4:0.

Unatoč tome što su im nedostajali vratar Robert Kristan, napadač Dario Kostović i branič i kapetan Alan Letang, što su praktički igrali s tri linije, ali imali i dosta kaznenih minuta, Medvjedi su izdržali do kraja. Iako se možda u prve dvije trećine činilo kako će prva dva boda u prvoj novogodišnjoj utakmici uzeti domaćini, igrači Medveščaka imali su sasvim drukčiji plan...

U prvoj trećini Orli su tri puta bili u situaciji s igračem više, a imali su i bolji omjer udaraca na gol (14:8), no Michaela Ouzasa nisu iznenadili niti jednom. Ipak, Znojmu se posrećilo početkom druge dionice. U 22. minuti Adam Havlik osigurao je vodstvo domaćina. Nakon toga su uslijedile kazne za Brandona Bucka koji je u 25. minuti bio isključen na dvije minute, i Kylea Greentreea, koji je u 33. dobio dvije plus dvije minute kazne, ali igrači Znojma nisu uspjeli iskoristiti situacije s igračem više.

- Odigrali smo još jednu dobru utakmicu. Iako možda nismo bili u našem vrhunskom izdanju, osvojili smo vrlo važna dva boda. Ouzas je ponovo bio odličan, a mi smo unatoč nekim izostancima ponovo odigrali koncentrirano i čvrsto te uspjeli u namjeri da zadržimo pobjednički niz. Nadam se da ćemo i u utakmicama koje slijede biti na visokom nivou. Drago mi je što smo i u 2013. ušli s pobjedom. Veselimo se petku, utakmici u Ledenoj i vjerujem da ćemo i definitivno potvrditi poziciju među prvih šest momčadi lige - rekao je branič Saša Martinović.

Medvjedi su u posljednjoj trećini uspjeli izjednačiti. Naime, u 49. su imali dva igrača više jer su dvominutne kazne dobili Vesa Kulmala i Burke Henry. Andy Sertich i Brandon Buck namjestili su pak Davidu Brineu koji ga je pospremio iza leđa Ondreja Kacetla. Brineov pogodak osigurao je Medvjedima produžetak i prvi bod. S obzirom da pobjednik nije odlučen u produžetku, odluka je pala nakon izvođenja kaznenih udaraca u čijem je izvođenju uspješniji bio Medveščak. Drugi bod Medvjedima osigurao je Adam Miller.

Nakon gostovanja u Znojmu Medvjedi se vraćaju u Ledenu dvoranu Doma sportova gdje će u petak, 04. siječnja (19:15), ugostiti EC-KAC.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .