KHL Medveščak Mladi // EBEL
Hrvatski English

Medvjedi upisali poraz kod aktualnih prvaka

Novost 25.11.2012.
Medvjedi su kratku ovotjednu turneju po Austriji završili s dvije pobjede i jednim porazom. Nakon pobjede u Klagenfurtu i Salzburgu, u Linzu kod Black Wingsa morali su priznati poraz. Aktualni prvaci pobijedili su 2:1. Ipak, Medvjedi nemaju razloga biti nezadovoljni jer su u tri teška gostovanja uzeli četiri boda.

Aktualni prvaci vodstvo su osigurali u prvoj trećini. U 6. minuti za 1:0 zabio je Marcel Wolf, da bi se sedam minuta kasnije u strijelca upisao i Brian Lebler. Omjer udaraca na gol u prvih dvadeset minuta bio je 12:12, dok je u drugoj dionici išao u prilog Linzu, 14:7, budući da su Medvjedi osam minuta proveli s igračem manje. Unatoč tome, igrači Medveščaka nisu dopustili Linzu da iskoristi powerplaye i da im zabiju još koji gol.

U posljednjoj trećini, u kojoj su tri puta bili u situaciji s igračem manje, Medvjedi su uspjeli smanjiti rezultat na 2:1. U 53. minuti Adam Miller i Andy Sertich prilikom jedne akcije namjestili su pak Brandonu Bucku koji ga je zatim pospremio iza leđa 29-godišnjeg kanadskog vratara Davida LeNeveua koji je tijekom reprezentativne pauze zauzeo mjesto Alexa Westlunda. Bucku je ovo bio deseti ovosezonski pogodak. U 59. minuti trener Medveščaka Marty Raymond izvadio je iz igre Roberta Kristana te pokušao sa šest igrača doći do izjednačenja, ali pločica nije pronašla put u mrežu Crnih krila.

Nakon tri gostujuće utakmice Medvjedi se nakratko vraćaju u Ledenu dvoranu Doma sportova. U utorak u 19:15 ugostit će Graz 99erse i ponovo krenuti u pohod na dva boda i prvo mjesto EBEL-a koje su preuzeli Vienna Capitalsi.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .