KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medvjedi upisali poraz kod Koruških orlova

Novost 22.01.2013.
Počela je utrka za što bolje mjesto u Skupini za poredak s kojim će top šest momčadi ući u doigravanje. Medvjedi su prvu utakmicu odradili u Villachu kod VSV-a, a dva boda pripala su domaćinu s rezultatom 4:2.

Medvjedi, koji su i u Villachu igrali okrnjeni bez dvojice braniča Geoffa Waugha i Domena Vedlina te mladog napadača Petra Trstenjaka, prve su dvije trećine odigrali u egalu s Koruškim orlovima. Iako su domaćini u 4. minuti poveli golom Justina Taylora, imali puno bolji omjer udaraca na gol, 19:7, i tri puta bili u situaciji s igračem više, igrači Medveščaka nisu posustajali, već su nastavili raditi na tome da resetiraju rezultat. U 20. minuti to im je uspjelo. Unatoč tome što je Kyle Greentree dvije minute bio na klupi za kazne, Medvjedi su s igračem manje iznenadili vratara Villacha Jeana Philippea Lamoureuxa, a u strijelca se upisao branič Andy Sertich kojemu je ovo 10. ovosezonski pogodak.

Za razliku od prve trećine, Medvjedi su u drugoj više pucali prema suparničkom golu, a omjer udaraca na gol bio je 14:11 u njihovu korist. Jedan od tih pokušaja u 30. su pretočili u pogodak i vodstvo. David Brine dodao je pak Dario Kostoviću koji ga je odmah iskoristio pasivnost Villachove obrane i pospremio ga u Lamoureuxovu mrežu. Dvije minute kasnije stiglo je i izjednačenje (Nikolaus Hartl).

U posljednjoj trećini Villach je nanizao još dva gol. Prvo je u 54. iz situacije s igračem više na 3:2 povisio Scott Hotham, a u 60. na konačnih 4:2 pogotkom u praznu mrežu Markus Peintner. Na kraju susreta zaiskrilo je između igrača Medveščaka i Villacha. Pet minuta kazne s Medveščakove strane dobio je Anthony Yelovich, a s Villachove Marius Göhringer.

Nakon gostovanja u Villachu Medvjedi se vraćaju na domaći led gdje će u petak u 19:15 u Areni Zagreb u sklopu Pan Arena Ice Fevera ugostiti EC-KAC.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .