KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medvjedi uzeli bod kod Olimpije

Novost 07.12.2012.
U Dvorani Tivoli utakmica se otegnula u produžetak, a semafor  je na kraju pokazao 3:2 za domaćine.

U prvoj trećini, koja je završila bez pogodaka, Medvjedi su imali bolji omjer udaraca na gol, 15:10, ali su i tri puta (šest minuta) bili u situaciji s igračem manje. No, Olimpija prednost nije iskoristila niti jednom, dok su Medvjedi u 9. minuti umalo postigli shorthanded gol. Naime, Brandon Buck je sam doklizao do vratara Jerrya Kuhna, ali pak ipak nije završio iza njegovih leđa.

- Iako smo izgubili konačno smo igrali na razini koja se od nas i očekuje. Žao mi je zbog poraza jer smo tijekom utakmice uistinu imali puno prilika da dođemo do pobjede i ne mogu se oteti dojmu da smo zaslužili pobjedu i dva boda. Ali u sportu je ponekad potrebno i malo sreće, a nama su se osvetili promašaji i pad koncentracije u produžetku kada smo primili pogodak s igračem manje - rekao je branič Medveščaka Dennis Bozic.

U drugoj dionici igrači Medveščaka, u kojoj su ponovo imali bolji omjer udaraca na gol (15:10), u 25. su konačno zatresli mrežu Olimpijinog vratara, a u strijelca se upisao Buck. Nakon 0:1 Medvjedi su imali još nekoliko odličnih prilika za pogodak (Nathan Perkovich, Dustin Jeffrey), ali već u 27. je stiglo izjednačenje za koje je ''odgovoran'' Žiga Pance. Ipak, pet minuta kasnije Medvjedi su ponovo osigurali vodstvo zahvaljujući mladom braniču Dennisu Bozicu koji je nominiran za najboljeg mladog igrača Erste Bank Eishockey Lige za mjesec studeni. Bozicu je ovo bio prvi ovosezonski pogodak i prvi u plavom dresu.

- Ovo je, ovaj gol, svakako jedan lijep trenutak, ali nema neko posebno značenje s obzirom na poraz. Formu smo digli i vjerujem da ćemo već u nedjelju u Domu sportova pred našim navijačima ipak prikazati još bolju igru i vratiti se na pobjedničke staze - zaključio je Bozic.

U posljednjoj trećini Zmajčeki su imali četiri powerplaya, a jedan su uspjeli i realizirati. Dvominutnu kaznu Alana Letanga u 46. je iskoristio Kevin De Vergilio i izjednačio na 2:2. Na kraju je upravo taj gol De Vergilia odveo susret u produžetak koji je završio već nakon 57 sekundi igre. Pobjednika je u produžetku odlučio Aleš Mušič zabivši shorthanded gol.

Nakon dva gostovanja, kod Villacha i Olimpije, Medvjedi se ovog vikenda vraćaju u Ledenu dvoranu Doma sportova gdje će u nedjelju u 17:30 ugostiti Sapu Fehervar AV19.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .