KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medvjedima bod protiv Grazera

Novost 11.01.2013.
Medvjedi su u Ledenoj dvorani Doma sportova uzeli bod protiv Moser Medical Graz 99ersa. Susret je završio 4:5 u prvoj minuti produžetka. Zagrebački oklopnici su se, unatoč porazu, zadržali na drugom mjestu Erste Bank hokejske lige te ih od prvoplasiranih Vienna Capitalsa sada dijeli samo jedan bod.

- Nije da se nismo trudili. Vodili smo 3:0, ali smo pobijedili sami sebe. Nakon što smo dobili par isključenja, počeli smo biti nervozni i previše smo komplicirali - rekao je trener Medveščaka Marty Raymond dodavši:

- Nije toliko bitno što već u ovoj utakmici nismo i matematički osigurali doigravanje jer ćemo i ovako biti u prvih šest. Uvjeren sam da ćemo uzeti još taj bod ili dva što nam nedostaje u preostale četiri utakmice.

Medvjedi, koji su zaigrali bez braniča Alana Letanga i Geoffa Waugha, odlično su krenuli u utakmicu te su već u trećoj minuti iskoristili situaciju s igračem više. Nathan Perkovich, koji se nalazio s desne strane, dodao je pak u sredinu do Andya Serticha, da bi ga zatim Sertich s nekoliko metara udaljenosti pospremio iza leđa vratara Graza Sebastiana Stefaniszina. Samo 72 sekunde kasnije Medvjedi su realizirali još jedan pogodak. Andy Sertich i Kyle Greentree namjestili su pak za Brandona Bucka koji ga je rutinski pospremio u mrežu. Medvjedi su, bez obzira na brzo vodstvo, nastavili s pritiskom na Grazere koji su također imali par šansi, da bi na kraju prva trećina završila sa 3:0. Naime, minutu prije kraja dionice Adam Miller dodao je pločicu Adamu Naglichu koji je odmah krenuo u akciju, s pola klizališta doklizao do Grazovog gola i pospremio je u lijevi kut Stefaniszinove mreže.

- Teško je izgubiti nakon 3:0. Znali smo što nam donosi pobjeda, ali zbog toga nismo osjećali pritisak. Dobili smo dva powerplay gola nakon kojih smo se malo izgubili - kratko je izjavio Naglich.

Na početku druge trećine 99ersi su zamijenili golmane, umjesto Stefaniszina je ušao Frederic Cloutier, a u 27. su iskoristili situaciju s dva igrača više zahvaljujući Matthiasu Ibereru i smanjili na 3:1. U drugoj dionici Grazeri su više napadali od Medvjeda, omjer udaraca na gol bio je 14:9, što je na kraju u 39. minuti rezultiralo još jednim powerplay golom Grazera (Olivier Labelle). Medvjedi su u 43. ponovo pobjegli na dva gola razlike zahvaljujući Naglichu, ali 99ersi su već u drugoj akciji smanjili na 4:3, da bi u 55. i izjednačili. Nakon izjednačenja obje su momčadi pokušale doći do pobjedničkog pogotka, no pobjednik je ipak odlučen u produžetku u kojemu su više sreće imali igrači Graza. Pobjednički gol postigao je Jan Novak.

- Nismo očajni, ali nam sigurno treba još jedan igrač. Nismo u lovu na doigravanje, njega smo osigurali, ali treba nam čovjek koji će nam se priključiti u deset utakmica u međurundi i za doigravanje - prokomentirao je nakon utakmice trener Raymond.

Spomenimo još kako je navijačka udruga Medveščaka Sektor B na utakmici s Grazom proslavila 8. rođendan.

Medvjede idući susret očekuje u nedjelju u 17:20 u Areni Zagreb gdje će u sklopu Pan Arena Ice Fevera odigrati pet utakmica. Prvi gost bit će im Innsbruck.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .