KHL Medveščak Mladi // EBEL
Hrvatski English

Medvjedima bod u susretu s KAC-om

Novost 04.01.2013.
Dan prije susreta branič Medveščaka Andy Sertich rekao je kako su utakmice s Klagenfurtom uvijek nabijene emocijama. Ništa drukčije nije bilo niti sada. Obje su momčadi već od prvih sekunda pokušale doći do ranog vodstva, ali vratar Michael Ouzas na Medveščakovom golu te Andy Chiodo na KAC-ovom bili su potpuno koncentrirani i nisu propustili niti jedan pak da im završi u mreži. Medvjedi su tijekom sve tri trećine imali bolji omjer udaraca na gol. U prvoj je bio 13:7, u drugoj 11:9, a u trećoj trećini 13:9.

- Igrali smo dobro, solidno kao momčad. Imali smo dobre šanse za pobjedu i puno, puno prilika za pogodak, naročito u drugoj trećini. No, oba golmana su branila jako dobro. Utakmica je bila odlična. Više je izgledalo kao da igramo playoff utakmicu - rekao je trener Medveščaka Marty Raymond.

Koliko god Medvjedi radili pritisak u suparničkoj trećini, koliko god imali odlične prilike (Kyle Greentree, Dario Kostović, Brandon Buck, Nathan Perkovich...) koje su umalo bile pretočene u gol, druga dionica pripala je KAC-erima. Naime, u 36. minuti dvominutnu kaznu Geoffa Waugha iskoristio je Kirk Furey za vodstvo gostujuće momčadi. U 30. je čak i zaiskrilo između Nathana Perkovicha i Tylera Myersa zbog čega su obojica zaradili pet minuta kazne.

- Uzeli smo bod i drago nam je zbog toga. U sezoni je svaki bod važan. No, trebali smo pobijediti jer smo igrali dobro i imali smo puno prilika - kratko je prokomentirao Sertich, jedini strijelac za Medveščak.

Iako su KAC-eri imali gol prednosti, to nije poljuljalo Medvjede, već im je to bio dodatni poticaj da u posljednjoj trećini još više stisnu. Nagrada za to stigla je u 49. minuti. KAC-erima je na dvije minute bio isključen Kirk Furey što su iskoristili Brandon Buck, Kyle Greentree i Andy Sertich. Buck je dodao pak Greentreeu, da bi ga on zatim proslijedio do Serticha koji se nalazio na plavoj liniji. Medveščakova 15-ica odmah je pucala s plave i pospremila pločicu u Chiodovu mrežu. Sertichev pogodak na kraju je susret odveo u produžetak u kojemu niti jedna momčad nije uspjela ugurati pak u mrežu te su pobjednika odlučivali kazneni udarci. Tijekom raspucavanja više sreće imali su igrači KAC-a, stoga Medvjedima je pripao bod, a Klagenfurtu pobjeda.

- U određenim situacijama nedostaje nam Dustin Jeffrey. Pogotovo u tijesnim utakmicama kao što je bila ova protiv Klagenfurta. U takvim nam fali igrač u rotaciji jer se igrači umore kada su stalno u igri - rekao je trener Raymond dodavši:

- Dečki u svlačionici su sjajni i ne mogu tražiti više od njih.

Ukoliko se u narednim danima ne sredi situacija oko NHL lockouta, Dustin Jeffrey će se momčadi Medveščaka pridružiti idući tjedan.

Medvjedi iduću utakmicu igraju u nedjelju, 06. siječnja, u 17:30 u Ljubljani kod Telemach Olimpije na nogometnom stadionu Bežigrad u sklopu događaja Bežigrad Ice Fest.

Spomenimo još kako u subotu, 05. siječnja, navijači imaju priliku provesti jutro s Medvjedima. Naime, od 10:00 do 11:00 sati igrači Medveščaka će se na zagrebačkom Cvjetnom trgu družiti s navijačima, fotografirati se s njima, dijeliti autograme...

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .