KHL Medveščak Mladi // EBEL
Hrvatski English

Medvjedima dva boda u Dornbirnu, Jeffreyu dva gola

Novost 14.10.2012.
Medvjedi su vikend završili u pobjedničkom raspoloženju. Utakmica u Dornbirnu završila je 3:4, a pobjednički pogodak u produžetku za zagrebačke ledene dečke upisao je NHL-ovac Dustin Jeffrey.

Dornbirner EC, klub koji se ove sezone pridružio EBEL-u i za koji igra bivši igrač Medveščaka John Hećimović, nalazi se pri dnu ljestvice, ali bez obzira na to pružio je dobar otpor Medveščaku. Prva trećina, iako su Medvjedi imali daleko bolji omjer udaraca na gol 14:5, završila je vodstvom domaće momčadi koja je u 10. minuti zahvaljujući Alexanderu Feichtneru osigurali prvi pogodak.

U drugoj trećini sreća se okrenula Medvjedima koji su se još više raspucali (22 udaraca) prema vrataru Patricku Desrochersu. Prvo je u 27. minuti branič Geoff Waugh povukao pak s polovice klizališta i pospremio ga u gornji kut suparničke mreže, da bi dvije minute prije kraja dionice Desrochersa iznenadio i napadač Adam Miller. No, Medvjedi nisu stali na tome. U posljednjoj trećini, točnije u 44. minuti, iskoristili su situaciju s igračem više, a u strijelca se upisao i Jeffrey. Waughu, Milleru i Jeffreyu ovu su bili prvi ovosezonski golovi.

- Malo smo opuštenije ušli u utakmicu i to nam se osvetilo ranim golom Dornbirna. Ipak, uspjeli smo nametnuti svoju igru. Počeli smo dominirati te smo uslijed toga i zabili tri lijepa gola - prokomentirao je Jeffrey.

Iako su Medvjedi nanizali tri gola, igrači Dornbirnera nisu se tako olako predali te su poslije 50. minute sve vratili na početak zabivši dva brza gola. U 52. na 2:3 je smanjio Matthew Keith, a u 53. na 3:3 izjednačio Dale Edward Mitchell i odveo susret u produžetak. Pobjednik u produžetku odlučen je već nakon minute i 24 sekunde zahvaljujući Jeffreyu. Kanadski napadač, koji je u Medveščak stigao iz Pittsburgh Penguinsa zbog lockouta, nakon dvije odigrane utakmice u svojoj statistici ima 4 boda (dva gola i dvije asistencije).

- Drago mi je što sam postigao svoje prve golove za Medveščak, ali oni su rezultat dobre igre cijele momčadi i drago mi je da se iz Dornbirna vraćamo s dva boda. Trebali smo utakmicu završiti i u regularnom dijelu, ali hokej je često nepredvidiv i najvažnije je da smo pokazali karakter i u produžecima osvojili i drugi bod. Dečki su bili izvrsni, Ouzas ponovo briljantan, i vjerujem da ćemo u svakoj sljedećoj utakmici biti joŠ bolji - zaključio je Jeffrey dodavši:

- Jedva čekam utakmice u Zagrebu i da vidim naše navijače. Navijanje kakvo je bilo u Domu sportova na utakmici sa Znojmom nisam nigdje doživio. Sretan sam što sam za vrijeme lockouta odlučio doći u Medveščak.

Medvjedi su, koji su se ove godine aktivno uključili u obilježavanje Međunarodnog mjeseca borbe protiv raka dojke, i u Dornbirnu na klizaljkama nosili ružičaste vezice. Tim su činom ponovo iskazali potporu ženama iz Hrvatske, ali i cijelog svijeta, kao i svim svojim navijačicama.

Iduće EBEL kolo na rasporedu je u petak 19. listopada (19:15), a Medvjede očekuje još jedno gostovanje kod Innsbrucka.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .