KHL Medveščak Mladi // EBEL
Hrvatski English

Medvjedima dva boda u Dornbirnu i druga pobjeda u nizu

Novost 14.12.2012.
Medvjedi su se vratili pobjedničkom nizu. Nakon što su prošlu nedjelju pobijedili Sapu Fehervar AV19 na domaćem ledu, pet dana kasnije, u petak, slavodobitno su napustili Dornbirn s dva boda. Rezultat nakon 60 minuta igre na semaforu Messestadiona pokazao je 2:4. Medvjedima je ovo druga ovosezonska pobjeda kod devetoplasiranog Dornbirna te sveukupno treća.

Igrači Dornbirna nisu dugo čekali da zabiju prvi gol i da si osiguraju blagu prednost. Samo 35 sekundi nakon što je utakmica počela Robert Logan MacMillan pospremio je pak u desni kut mreže Roberta Kristana. No, Medvjedi su vodstvo domaćina ubrzo poništili. Trebala im je točno 31 sekunda da rezultat vrate na ''nulu''. Trojac Nathan Perkovich - Brandon Buck - Geoff Waugh uspio je nadmudriti vratara Patricka Desrochersa. Buck, koji se nalazio s desne strane gola, vratio je pak u sredinu do Waugha koji ga je zatim pospremio iza leđa 33-godišnjeg Kanađanina. Braniču Medveščaka ovo je bio drugi ovosezonski pogodak. Devet minuta kasnije pao je još jedan sličan gol od strane Medveščaka, jedino što je sada u ulozi strijelca bio Buck.

Iako su do kraja trećine igrači Dornbirna pokušavali doći do izjednačenja, to im nije pošlo za rukom jer su u 16. Medvjedi pobjegli na dva gola razlike zahvaljujući Curtisu Fraseru. Naime, Lix je izašao iz svog golmanskog prostora, dodao pak do Daria Kostovića koji se nalazio u protivničkoj trećini, da bi ga zatim Kostović proslijedio do Frasera koji je bio tik ispred Desrochersa. Fraser je bez problema poslao pločicu između golmanovih nogu u mrežu.

U drugoj trećini Dornbirn je imao bolji omjer udaraca na gol, 12:5, ali uspjeli su samo jednom zatresti Kristanovu mrežu. Nakon propuštenog powerplaya u 21. minuti, u 27. je Alexander Feichtner smanjio na 2:3. To im je bio ujedno i posljednji pogodak jer u zadnjoj trećini unatoč tome što su tri puta bili u situaciji s igračem više, po dvije minute dobili su Perkovich, Waugh i Kostović, nisu imali šanse protiv Lixa. U 60. su do izjednačenja pokušali doći sa šest igrača na ledu, ali planove im je pomrsio Gal Koren. Dvadesetogodišnji Medveščakov napadač primio je pak na plavoj liniji od Davida Brinea te pojurio prema praznom golu Dornbirna. Jedan od domaćih igrača pokušao ga je blokirati, ali neuspješno te je Koren upisao svoj drugi ovosezonski pogodak.

Idući susret Medvjeda na rasporedu je u utorak, 18. prosinca, u 19:15 sati kada u Ledenu dvoranu Doma sportova dolazi Innsbruck.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .