KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medvjedima očekivano dva boda u Innsbrucku

Novost 28.09.2012.
Medvjedi su u Innsbrucku opravdali ulogu favorita. U Tiroler Wasserkraft Areni uvjerljivo su svladali HC TWK Innsbruck i uzeli dva boda. Povratnička momčad u EBEL, koja za sada nema niti jednu pobjedu, izgubila je 2:5.

Za razliku od protekla dva gostovanja, zagrebački oklopnici prvi pogodak nisu postigli već u prvoj minuti. U Innsbrucku su pričekali do 11., ali su zato u manje od minute nanizali dva gola. Prvo je Kyle Greentree u 11. minuti s nekoliko metara pospremio pak iza leđa Patricka Machreich, da bi samo 45 sekundi kasnije asistenciju Adama Millera odlično iskoristio Adam Naglich. U prvoj trećini Medvjedi praktički nisu dopustili domaćinima da im se približe golu i da im ozbiljnije zaprijete. Igrači Innsbrucka imali su samo četiri udarca na gol, dok su ih Medvjedi imali 15. Ništa drukčije nije bilo ni u drugoj dionici, omjer udaraca na gol bio je 20:8 u korist Medveščaka, u kojoj su Medvjedi nastavili golijadu. U 28. minuti, unatoč dvominutnom isključenju Kennya MacAulaya, kvartet Curtis Fraser, David Brine, Adam Sertich i Saša Martinović s Michaelom Ouzasom na vratima ne samo da se uspio obraniti u situaciji s igračem manje, već se poigrao s Innsbruckovom petorkom i povisio rezultat na tri gola razlike. Strijelac trećeg pogotka bio je Fraser, a asistent Brine.

- Moram reći da smo odlično igrali defenzivno, ali i da smo momčad koja je spremna protiv svakoga zabiti i gol više za pobjedu - rekao je napadač Medveščaka Tom Zanoški.

U prvih deset minuta posljednje trećine Medvjedi su nanizali još dva gola. U 44. je s plave linije bio točan branič MacAulay, a u 47. se u strijelca upisao i Tom Zanoški kojemu je pak dodao Andy Sertich. Nakon 50. minute Medvjedima je malo pala koncentracija te su domaćini smanjili na 2:5, ali više od toga Ouzas i ostatak zagrebačke klape nisu dopustili.

- Žao mi je što nismo držali koncentraciju punih 60 minuta i na taj način pomogli Ouzasu. Protiv boljih momčadi takav pad konceNtracije nam se može osvetiti. Ipak, sretni smo zbog pobjede. Pet različitih igrača je zabilo gol što je pozitivno i dobro za utakmice koje slijede. Trebala nam je ova pobjeda da se napunimo samopouzdanjem i da u Zagreb dođemo u dobrom raspoloženju - zaključio je Zanoški.

U nedjelju se Medvjedi, nakon tri gostujuće utakmice u nizu, vraćaju u Ledenu dvoranu Doma sportova gdje će u 17:30 ugostiti Black Wingse iz Linza.

- Linz je odlična momčad s nešto lošijim rezultatima, ali je i dalje jedna od najboljih u ligi. Želimo našim navijačima pokloniti pobjedu jer nas dugo nije bilo u Ledenoj i protiv Linza odigrati na vrhunskoj razini kako bi se na kraju ponovo radovali - rekao je dobro raspoloženi Zanoški.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .