KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medvjedima pobjeda protiv Innsbrucka

Novost 25.08.2012.
KHL Medveščak Zagreb uspješno je odradio još jednu pripremnu utakmicu. Na gostovanju kod HC TWK Innsbruck, koji je ovog svibnja ponovo primljen u EBEL, upisao je četvrtu pobjedu u predsezoni. U Tiroler Wasserkraft Areni, iako je susret bio napet tijekom svih 60 minuta, semafor je pokazao 2:4 i pobjedu Medvjeda.

Prva trećina protekla je bez golova i obje su momčadi jako dobro odradile svoje obrambene zadaće. Medvjedi su tri puta bili u situaciji s igračem manje, po dvije minute zaradili su Saša Martinović, Felix Petit i David Brine, ali vratar Robert Kristan zajedno sa suigračima nije dopustio da igrači Innsbrucka iskoriste pozitivnu situaciju. Tijekom prve trećine zagrebački ledeni dečki dvaput su bili i u obrnutoj situaciji, u situaciji s igračem više, ali nažalost nisu uspjeli doći do vodstva.

U drugoj i trećoj trećini bilo je više akcije s obje strane. Samo nakon 10 sekundi igre u drugom periodu Innsbruck je poveo zahvaljujući Aaronu Foxu. Medvjedi su pokušali već u idućem napadu izjednačiti, ali vratar domaćina zaustavio je pak. No, u 28. minuti to mu nije pošlo za rukom. Iako su Medvjedi imali igrača manje, isključen je bio Adam Miller, uspjeli su nadmudriti igrače Innsbrucka, a kapetan Alan Letang pospremiti pak u mrežu domaćina. Nakon samo 45 sekundi u strijelca se upisao i Adam Naglich koji je pločicu u mrežu proslijedio ravno između golmanovih nogu.

- Innsbruck je radišna momčad. Uvijek je teško igrati nakon tako dugačkog putovanja, ali unatoč tome stali smo jedan iza drugoga i bili smo si međusobna podrška te smo iz trećine u trećinu igrali sve bolje. Vidi se da smo iz utakmice u utakmicu sve uigraniji i jedna od pozitivnih stvari svakako je ta što pronalazimo različite načine da pobijedimo i što svi u momčadi pridonose tom cilju - kratko je prokomentirao napadač Medveščaka Tom Zanoški.

Posljednja trećina nije bila ništa manje zanimljiva. U 43. Medvjedi su iskoristili powerplay i nanizali i treći pogodak čiji je realizator bio Alex Leavitt. Iako je Innsbruck minutu kasnije smanjio rezultat na 2:3 zahvaljujući Francisu Lemieuxu, izjednačenje ipak nisu uspjeli uhvatiti. Čak su imali odličnu šansu u 46. kada je sudac dosudio kazneni udarac, ali Lix se našao na pravom mjestu i zaustavio pak. Deset minuta kasnije odlučen je pobjednik, a odlučio ga je napadač Medveščaka Curtis Fraser.

Medvjedi su u nedjelju u njemačkom Ravensburgu gdje će u 18:00 odigrati još jednu pripremnu utakmicu i to protiv njemačkog drugoligaša Ravensburg Towerstarsa.

HC TWK INNSBRUCK - KHL MEDVEŠČAK 2:4 (0:0, 1:2, 1:2)

INNSBRUCK - Tiroler Wasserkraft Arena. Gledatelja 1500. Suci: Veith, Nikolić, Hollnstein.

1:0 INS Fox (B. Schennach, 21)
1:1 MED Letang (Leavitt, 28) SH1
1:2 MED Naglich (29)
1:3 MED Leavitt (44) PP1
2:3 INS Lemieux (Manavian, 45)
2:4 MED Fraser (56)

HC TWK INNSBRUCK: Machreich, Tragust, Pedevilla, Stern, Pittl, Lindner, Hörtnagl, Switzer, Insana, Manavian, Hanschitz, Steinacher, Mössmer, Höller, Lemieux, Prock, V. Schennach, B. Schennach, Fox, Aquino, Bartlett, Steiner.

KHL MEDVEŠČAK: Kristan, Ouzas, MacAulay, Vedlin, Sertich, Martinović, Bozic, Waugh, Hebar, Leavitt, Perkovich, Miller, Petit, Huculak, Zanoški, Buck, Fraser, Yelovich, Naglich, Kostović.

ISKLJUČENJA: Innsbruck 11, Medveščak 16.