KHL Medveščak Mladi // EBEL

Medvjedima veliki bod u Grazu

Novost 05.10.2012.
Medvjede u 9. kolu EBEL-a nije dočekalo nimalo lagano gostovanje u Grazu kod 99ersa koji su se ovih dana pojačali NHL zvijezdom iz Buffalo Sabresa Thomasom Vanekom. Unatoč tome, nisu podlegli pritisku niti tenzijama na ledu te su uspjeli izvući veliki bod u Ledenoj dvorani Liebenau, dok je pobjeda 5:4 nakon izvođenja kaznenih udaraca pripala Grazerima. Medvjedi su ovaj teško osvojeni bod poklonili svim navijačicama i dali podršku svim ženama u mjesecu borbe protiv raka dojke.

Prva trećina, iako je protekla bez golova, već je lagano počela odavati dojam da će ovo biti napeta utakmica u kojoj će biti dosta kaznenih minuta i u kojoj će se obje momčadi boriti do posljednjeg daha. Nakon dvominutnih kazni igrača Graza Roberta Wrena i igrača Medveščaka Liama Huculaka u prvih sedam minuta, u 12. je zaiskrilo između Daria Kostovića i Taylora Holsta te su obojica dobili kazne 2 + 5. Samo minutu kasnije na dvije minute bio je isključen i Saša Martinović, ali vratar Medveščaka Michael Ouzas uspio je sačuvati svoju mrežu netaknutom. Situacija s igračem više Grazerima se otvorila i u 18. minuti kada je sudac klupu za kazne pokazao Kyleu Greentreeu, no Ouzy im nije dopustio da je iskoriste u svoju korist.

Budući da u prvoj trećini nije pao niti jedan gol, obje su momčadi to nadoknadile u drugoj. U 23. Rodney Coleman Jarrett, unatoč tome što im je bio isključen igrač, pospremio je pak u mrežu Medveščaka koji je nakon nekoliko minuta uzvratio udarac. Naime, u 30. su imali dva igrača više. Adam Miller i Adam Naglich izigrali su obranu Graza, Naglich je na kraju dodao pak Milleru koji je s plave upucao ''one timera'', a njega je u mrežu skrenuo David Brine za 1:1. Dvadeset sekundi kasnije u mreži Frederica Cloutiera završio je još jedan pak, a strijelac još jednog powerplay gola bio je Greentree. Iako su domaćini do 32. preuzeli vodstvo zahvaljujući Jean-Michelu Daoustu i Thomasu Vaneku, gotovo dvije minute prije kraja druge trećine Greentree je zabio i svoj drugi pogodak u Liebenauu.

- Naravno da je uvijek nakon poraza kod nas igrača prisutan osjećaj gorčine i tuge, ali u Grazu smo odigrali jednu jako dobru utakmicu i nažalost opet nakon kaznenih udaraca izgubili drugi bod. Drago mi je da smo pokazali karakter, da smo se vraćali čak tri puta nakon prednosti Graza, a to mogu samo ozbiljne i kvalitetne momčadi - rekao je vratar Ouzas.

U posljednjoj trećini, u kojoj je u dva navrata ponovo zaiskrilo između Medvjeda i Grazera, 99ersi su više puta dolazili u priliku za pogodak, omjer udaraca na gol bio je 12:7 u njihovu korist. Od toga samo su jedan udarac uspjeli pretočiti u pogodak, onaj u 47. minuti (Kevin Moderer). U 59., kada je Rupert Strohmeier zaradio dvominutnu kaznu, zagrebački oklopnici sve su resetirali na ''0:0''. Trener Marty Raymond u tom je trenutku izvadio Ouzasa iz igre te pokušao do izjednačenja doći uz pomoć šest igrača što se na kraju pokazalo odličnim potezom jer je Brandon Buck iskoristio gužvu ispred Grazovog golmana, zabio za 4:4, odveo utakmicu u produžetak i osigurao bod Medvjedima. S obzirom da produžetak nije odlučio pobjednika, to su učinili kazneni udarci u čijem je izvođenju bio bolji Graz.

- Opet nas je poremetio veliki broj isključenja jer s istim brojem igrača na ledu pokazali smo da jako dobro možemo parirati Grazu i da je Medveščak i ove sezone momčad koja je spreman upustiti se u borbu za vrh EBEL-a. Nadam se da će nam se u utakmicama koje slijede konačno osmjehnuti i sreća te da će jednom taj odlučujući pak završiti u protivničkoj mrezi. Hvala suigračima što su cijelu utakmicu igrali na vrhunskoj razini, što su mi pomogli da i ja budem na viskom nivou, a ovaj bod posvećujemo svim našim navijačicama, svim ženama, kao početak zajedničke kampanje u mjesecu borbe protiv raka dojke - istaknuo je Ouzas kojemu ni Vanek nije uspio zabiti kazneni udarac.

Idući susret na rasporedu je već u nedjelju (17:30) kada Medvjedi gostuju u Beču kod Vienna Capitalsa.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .