KHL Medveščak Mladi // EBEL
Hrvatski English

Red Bull pobijedio Medvjede s minimalnih 1:0

Novost 28.12.2012.
Medveščak je u 35. kolu Erste Bank hokejske lige upisao minimalni poraz na gostovanju u Salzburgu. Red Bull je pobijedio s nogometnih 1:0.

Medvjedi su u Salzburgu zaigrali bez vratara Roberta Kristana te napadača Daria Kostovića i Kylea Greentreea. Unatoč izostancima odigrali su jednu čvrstu utakmicu koja je tek u posljednjoj trećini otkrila pobjednika. Ujedno, ovo je bio i sraz najbolje momčadi lige u penalty killingu i u powerplayu. Naime, Medvjedi su na vrhu PK ljestvice, a Crveni bikovi na prvom mjestu PP ljestvice.

Domaćini su u prvoj trećini više napadali, nego zagrebački oklopnici. Omjer udaraca na gol bio je 16:9 u korist Red Bulla, ali vratar Medveščaka Michael Ouzas, kojemu je ovo bila treće utakmica zaredom u kojoj je branio, odagnao je svaku prijetnju suparničkih igrača. Prva trećina protekla je bez ijednog gola, ali i bez ijedne kazne. No u drugoj dionici, koja je također završila 0:0, obje su momčadi imale po dvije kazne. Kod Medveščaka dvominutne kazne zaradili su Adam Naglich (36. minuta) i Adam Miller (37. minuta), dok su kod Salzburga na dvije minute na klupu za kazne bili poslani Konstantin Komarek (23. minuta) i Andreas Kristler (36. minuta). Osim istog broja kazni u drugoj trećini, domaći i gosti imali su i isti broj udaraca na gol - 12:12.

Nakon dvije tijesne trećine, posljednja je donijela preokret. U 43., minutu nakon što su suci poslije pregledavanja snimke zaključili da nema pogotka od strane Red Bulla, domaćini su zahvaljujući NHL-ovcu Johnnyu Boychuku, koji je u Salzburg stigao za vrijeme lockouta iz Boston Bruinsa, iskoristili powerplay i poveli 1:0. Vodstvo Crvenih bikova rasplamsalo je tenzije na ledu te je u 53. zaiskrilo između Curtisa Frasera i Michaela Duca zbog čega su obojica dobili dvije plus dvije minute kazne. U 58. Medvjedi su do izjednačenja pokušali doći sa šest igrača, ali vratar Red Bulla Bernd Brückler zaustavio je svaki udarac.

Medvjedi iduću utakmicu igraju 30. prosinca (17:30) u Ledenoj dvorani Doma sportova protiv EHC Liwest Black Wingsa iz Linza.

Statistiku igrača Medveščaka možete pogledati ovdje .