KHL Medveščak Mladi // Juniori

U18 reprezentacija izborila opstanak u diviziji IIA

Novost 11.04.2016.

Hrvatska U18 reprezentacija u hokeju na ledu prošlog tjedna nastupila je na IIHF Svjetskom prvenstvu Divizija II Grupa A za igrače do 18 godina u rumunjskom Brašovu.

Nakon četiri poraza u nizu od Poljske, Velike Britanije, Litve i domaćina Rumunjske, Hrvatska je zadnjeg dana Prvenstva odmjerila snage s jedinom drugom momčadi koja dotad još nije upisala pobjedu - Nizozemskom.

Nakon prvih 20 minuta igre rezultat je ostao na početnih 0:0, a prvi ga mijenjaju Hrvati. U igri s dva igrača više Bruno Fičur i Luka Kramarić slažu akciju koju završava Dominic Rene Čanić. Na samom početku zadnje trećine Nizozemci izjednačavaju stanje na semaforu, no do ponovnog vodstva se čeka svega četiri minute. Matija Stubičar donosi pobjedu na asistenciju Vedrana Mikića.

Najboljim igračem turnira u redovima Hrvatske, po izboru trenera, bio je Tomislav Trstenjak.

Poljska je promovirana u Diviziju IB, Hrvatske je ostvarila cilj - opstanak u ovoj skupini, a Nizozemci su spušteni u Diviziju IIB.