''Ne smijemo dopustiti da nas ometu stvari koje su izvan naše kontrole''

Najava 20.09.2013.
Medvjedi nastavljaju s mini turnejom po Rusiji. Nakon Sankt Peterburga i Čerepovca, treću gostujuću utakmicu igraju u Jaroslavlju kod Lokomotiva. Susret je zakazan za 17:00 (po našem vremenu) i zagrebačkim oklopnicima ovo će biti prva ovosezonska utakmica s Lokomotivom koji se trenutačno nalazi na 6. mjestu Divizije Tarasov s pet bodova (jedna pobjeda, tri poraza, jedan poraz u produžetku i jedan nakon kaznenih udaraca).

''Vjerujem da će dečki biti gladni za pobjedom'', rekao je trener Medveščaka Mark French.

Kakav je plan?

''Pokušat ćemo igrati svih 60 minuta. Znamo da su u svakoj utakmici mogući preokreti. Prošli put nam se to dogodilo, ali nismo reagirali. Preokreti su ponekad dobri jer ojačaju momčad. U susretima se dogode neke stvari koje su izvan naše kontrole, ali ne smijemo dopustiti da nas takve stvari ometu. U četvrtak smo imali težak trening od 45 minuta što je dobro s obzirom da smo imali samo jedan dan slobodan između utakmica. Pogledali smo video i napravili plan protiv Lokomotiva.''

Nakon utakmice sa Sjeverstaljom rekli ste da bolje igrate s jačim momčadima. Možda Lokomotiv dolazi u najbolje vrijeme?

''Mislim da ćemo dobro odgovoriti na izazov iz Jaroslavlja. U momčadi imamo puno novih igrača i još uvijek učimo kako da igramo dobro zajedno. Iz ovih posljednjih utakmica, naročito iz utakmice u Sjeverstalju, naučili smo neke stvari. Moramo igrati onako kako smo igrali u Sankt Peterburgu protiv SKA i moramo biti konzistentni. Mislim da su igrači primili poruku i da će protiv Lokomotiva odigrati dobro.''

U posljednje vrijeme dosta ste miksali linije.

''Neke izmjene su bile potrebne, a neke su pak situacije izvan trenerove kontrole. Svi igrači su uključeni u utakmice što je dobro jer je sezona duga. Sigurno ćemo tijekom sezone imati situacija kada će netko od igrača morati uskočiti zato svi moraju uvijek biti spremni. Tako je Geoff Waugh ušao u igru u Sankt Peterburgu, i odigrao je jako dobro, Martinović je pak ušao u igru protiv Sjeverstalja i također sam zadovoljan kako je odigrao.''

Kako ste zadovoljni s mladim igračima?

''Patrick Bjorkstrand i Gal Koren igraju jako dobro. Patrick je igrao u svakoj utakmici, u nekima je bio bolji, a u nekima će morati biti bolji. Za Korena sve govore minute koje je proveo na ledu (prosječno 3 minute i 22 sekunde po utakmici op. a.), a kako će prolaziti utakmice tako će mu rasti i minutaža. Za mlade igrače jako je bitna konzistentnost. Tijekom priprema bio sam jako zadovoljan s Andrejom Vasiljevićem, imao je nekoliko dobrih obrana što je svakako bilo jako dobro za njegovo samopouzdanje. Mislim da je prilika da igraju u KHL-u za mlade igrače odlična stvar jer će im to dati samopouzdanja, ohrabrit će ih, ali i inspirirati.''

Medvjedi su prijepodne na dan utakmice položili vijenac na spomenik ispred Arene 2000 čime su odali počast tragično preminulim hokejašima momčadi Lokomotiva 7. rujna 2011. godine.