Admiral potpuno nemoćan protiv Cheechooa i Dekanicha

Izvještaj 06.12.2013.
Medvjedi su pobijedili i Admiral! Tri gostujuće utakmice, tri pobjede, devet bodova. To je trenutačni rezultat Medveščakovog putovanja na istok Rusije. U Vladivostoku su upisali drugu ovosezonsku pobjedu protiv Admirala (0:2), a ovo im je bila i četvrta pobjeda zaredom, dok je pak vratar Mark Dekanich sada već dvije utakmice bez primljenog gola.

''Bila je ovo teška utakmica za obje momčadi. S obzirom na igru u prvoj trećini u kojoj su obje momčadi, naročito golmani, igrale jako dobro, iznimno je bio važan prvi gol pogotovo što smo mi bili gostujuća momčad. On nam je dao prednost. Nakon tog prvog gola, suparnik je počeo pritiskati, ali golman nam je ponovo bio odličan i u ovoj utakmici'', rekao je trener Medveščaka Mark French.

Debitanti KHL-a, i Medveščak i Admiral primljeni su ove sezone u ligu, prvu trećinu su odigrali disciplinirano, bez ijedne kazne. Obje su momčadi radile pritisak na suparnička vrata, a omjer udaraca na gol bio je gotovo isti, 11:10 u korist Admirala. Ipak trećina je završila sa 0:0.

''Dobar je osjećaj osvojiti tri boda i ostvariti niz pobjeda na gostovanjima'', rekao je dvostruki strijelac Jonathan Cheechoo dodavši:

''Protiv Admirala smo igrali čvrsto u obrani, a u prvoj trećini smo možda bili malo usporeni, no obje su momčadi imale dosta prilika za pogodak.''

Početkom druge dionice Medvjedi su bili opasniji u suparničkoj zoni što je u 25. minuti rezultiralo pogotkom. Odličnu akciju odigrali su Charles Linglet, Ryan Vesce i Jonathan Cheechoo. Vesce je iz blizine bulije pokušao iznenaditi vratara Admirala Niku Hovinena, ali pak je odlično sjeo na palicu Jonathana Cheechooa koji ga je poslao u mrežu. Do kraja trećine i Admiral i Medvjedi su imali po jedan powerplay, Medvjedi u 29. minuti, a Admiral u 35., ali obje su momčadi dobro reagirale u situaciji s igračem manje.

''Ovo je velika pobjeda za nas. Trebali smo ta tri boda. Razgovarali smo o tome prije utakmice, a i pružila nam se prilika pobijediti ih dvaput ove sezone. Odigrali smo odlično kao momčad. Sada imamo četiri pobjede zaredom, od toga su tri gostujuće, i moramo taj zamah zadržati i u idućoj utakmici'', rekao je Dekanich.

U posljednjoj trećini domaćini su pokušali izjednačiti i sve vratiti na početak, ali vratar Medveščaka Mark Dekanich ponovo je bio savršeno raspoložen za još jedan shutout. Dexu je ovo drugi ovosezonski shutout, ali i drugi zaredom. Pobjedu Medvjeda u 58. minuti je potvrdio Cheechoo.