Aktualni prvaci KHL-a na otvorenju Pan Arena Ice Fevera

Pan Arena Ice Fever 21.12.2013.
Medveščak će se utakmicama vratiti nakon dvotjedne reprezentativne stanke u Areni Zagreb gdje će u sklopu Pan Arena Ice Fevera odigrati posljednje dvije utakmice 2013. godine koja će u povijesnim knjigama biti zapisana kao godina u kojoj su Medvjedi ušli u veliki KHL.

Dinamu iz Moskve, aktualnom prvaku KHL-a, pripala je čast odigrati prvu od pet ovosezonskih utakmica u Areni (druge tri bit će odigrane od 23. do 27. 01. 2014.).

Gotovo nevjerojatan poraz u prvoj utakmici

Dinamo i Medveščak susreli su se već ove sezone, 19. 10. slavila je momčad iz Moskve. Medvjedi su triput vodili, Dinamo ih je dvaput stizao, i kad se činilo da će zagrebačka momčad doći do velike pobjede, uspjeli su Rusi i treći put izjednačiti, i to u posljednjoj minuti, a zatim 4 sekunde prije isteka 60 minuta i povesti 4:3, demonstriravši tako kako su velika momčad koja se ne predaje do posljednje sekunde.

Prvoplasirani u ligi

Dinamo je trenutno vodeći u KHL-u, pobijedili su 24 puta u 37 odigranih utakmica, a još su po jednom slavili i nakon produžetka i kaznenih udaraca. Ukupno su 11 puta poraženi, od toga triput nakon izvođenja kaznenih udaraca. Napad im je treći najopasniji u ligi, postigli su 116 pogotka, odnosno prosječno 3,14 po utakmici. Obrana im je sedma najčvršća, u prosjeku su primali 2,05 pogotka po utakmici, ukupno 76.

Power play im je odmah iza Medveščakova sa 21,9% realizacije, a u igri s igračem manje su drugi u ligi s visokih 90,8%.

Sve napadačke linije zabijaju

Snaga Dinama leži u odličnoj dubini koju momčad ima – čak 12 napadača ima preko 10 bodova, a ističu se Komarov sa 27 (od toga 10 golova), Karpov sa 24 (od toga 9 golova) i Karsums sa 22 (od toga 14 golova, najviše u momčadi). Nakon teške ozljede vratio se i Pestuško koji ima 10 golova i 10 asistencija, a odigrao je samo 19 utakmica ove sezone.

Medveščak igra odlično pred svojim navijačima, forma koju dvostruki osvajač Gagarinova kupa prikazuje ove sezone je impresivna, a uzmemo li u obzir i prvi susret ovih dviju momčadi, sigurno je da nas u Areni očekuje prava hokejska poslastica.