Hrvatski English

Atlant bez šanse u Brlogu, Medvjedi produžili pobjednički niz

Novost 14.11.2014.
Medveščak je ostvario treću pobjedu zaredom. U Brlogu je s uvjerljivih 4:1 svladao Atlant iz Mitišćija. Tom su pobjedom Medvjedi odlično započeli seriju domaćih utakmica u studenom.

''Ovo je bila važna utakmica. Owuya nam je, nakon svoje prve obrane, omogućio da pobijedimo. Dobro smo odigrali u situacijama s igračem manje, posebice u prvoj trećini, zabili smo gol na powerplayu, St. Pierreova linija je postigla tri gola... Protiv Atlanta su se dogodile dobre stvari za klub'', rekao je trener Medveščaka Doug Shedden napomenuvši kako su i preostalih pet domaćih susreta od iznimnog značaja ukoliko žele na ljestvici uhvatiti momčadi s kojima još nisu igrali.

Za razliku od utakmice u Mitišćiju, u kojoj su igrači Atlanta već u prvoj trećini vodili sa 2:0, u Ledenoj je prvih 20 minuta igre završilo bez golova. Iako su gosti imali duplo više prilika za pogodak (12:5), vratar Mark Owuya, kojemu je ovo bila prva utakmica u Brlogu, nije propustio niti jedan pak u svoju mrežu. Medvjedi su odličnu šansu za vodstvo imali u 15. minuti kada se Martin St. Pierre sam sjurio prema golmanu Atlanta Atteu Engrenu, ali nažalost, pločica je prošla pokraj gola.

''U posljednjim utakmicama smo igrali svih 60 minuta i bili smo konzistentniji. Iako je četvrta linija protiv Atlanta zabila tri gola, i ostale su linije odradile dobar posao, kao i specijalni timovi i golman. Bio je to timski rad kakav trebamo prikazati i u nedjelju'', izjavio je St. Pierre.

Početkom druge trećine, nakon samo minute i 41 sekunde igre, St. Pierre se ponovo našao u dobroj prilici da zatrese mrežu i nije dopustio da mu isklizne iz ruku. Tako je Medveščakova 93-ka upisala svoj sedmi ovosezonski pogodak, a Medvjedi vodstvo. Sedam minuta kasnije domaćini su još jednom nadigrali Engrena, sada iz situacije s igračem više. Strijelac drugog Medveščakovog gola bio je Aaron Palushaj.

''Trenutno se borimo za 8. mjesto, ali siguran sam da možemo puno više, da imamo puno toga još za pokazati. Imali smo teška gostovanja, ali sada nas očekuju još pet domaćih utakmica prije nego što ponovo odemo na gostovanje. Stoga će svaka ta domaća utakmica biti jako važna'', zaključio je St. Pierre.

U posljednjoj trećini Medvjedi su potvrdili pobjedu, u 42. minuti golom Pascala Pelletiera i u 52. još jednim pogotkom St. Pierra. Jedini pogodak za Atlant postigao je u 45. minuti Petr Vrana.

''U svakoj utakmici želim dati sve od sebe i dokazati da mogu igrati u ovoj ligi i u ovoj momčadi. No, tek sam odigrao tri utakmice. Te tri utakmice ništa ne znače, moraš biti dobar u svakoj koju igraš da bi se dokazao'', prokomentirao je svoju igru Owuya, koji je na kraju utakmice po izboru sezonskih navijača primio nagradu ''Generali Lavlje srce'' za igrača utakmice.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB - ATLANT MITIŠĆI 4:1 (0:0, 2:0, 2:1)

ZAGREB – Ledena dvorana Doma sportova. Gledatelja 5000. Suci: Jerabek, Kulakov, Balodis, Sazonov.

1:0 MED St. Pierre (Pelletier, 22)
2:0 MED Palushaj (Anderson, Thomas, 29) PP1
3:0 MED Pelletier (St. Pierre, 42)
3:1 ATL Vrana (Engqvist, Černov, 45)
4:1 MED St. Pierre (Pelletier, 52)

KHL MEDVEŠČAK: Owuya, Dekanich, Thomas, Anderson, Palushaj, Martinović, Flood, Perkovich, Murray, Glumac, Morrisonn, Kinrade, Bjorkstrand, Wright, Segal, Popovic, Hutchinson, Hedberg, Katic, St. Pierre, Pelletier.

ATLANT: Engren, Šikin, Novopašin, Engqvist, Kozlov, Potapov, Voronin, Radulov, Vrana, Taratuhin, Korobov, Šiafotdinov, Černov, Dibljenko, Sorokin, Nemec, Levickij, Kolcov, Sošnikov, Jašin, Gilroy.