Bečani nemoćni, tri boda ostala na Velesajmu

Novosti iz EBYSL-a 13.09.2014.
Medveščakova U20 momčad revanširala se Vienna Capitalsima za poraz u produžetku koji su proteklog vikenda pretrpjeli u Beču. Samo šest dana kasnije Medvjedi su na domaćem ledu, na klizalištu Velesajam, potpuno nadigrali Capse pobijedivši ih s uvjerljivih 4:1.

Medveščakova Dvadesetka bila je pojačana s Matom Tomljenovićem, vratarom koji trenira s KHL momčadi, a nakon 18  minuta igre otvorila joj se odlična prilika. Naime, Bečanima su bila isključena dva igrače što je odlično iskoristio Ivan Janković. U 23. minuti put do mreže Philipa Zopfa pronašao je i pak Kristijana Krnića.

Capsi su u 33. smanjili razliku na 2:1 (Oliver Znenahlik), ali samo 40 sekundi kasnije Renato Platužić je odveo Medvjede ponovo na dva gola razlike. U posljednjoj trećini Medveščak je zadržao svoju mrežu netaknutom, a u 57. je Platužić još jednim pogotkom, sada u praznu mrežu, potvrdio pobjedu.

KHL MEDVEŠČAK U20 - UPC VIENNA CAPITALS 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

ZAGREB – Klizalište Velesajam. Gledatelja 150.

1:0 MED Janković (Platužić, Škrapec, 19) PP2
2:0 MED Krnić (23)
2:1 VIC Znenahlik (Maxa, 33)
3:1 MED Platužić (33)
4:1 MED Platužić (Tomljenović, 57) EN

KHL MEDVEŠČAK U20: Tomljenović, I. Ružić, Kegalj, Pleško, Šakić, Janković, Miličić, Čavkić, Škrapec, Jazbec, Platužić, Mikulić, Petrinšak, Kopričanec, Krnić, Smolec, Novak, Milić, Krikšić, Krivošić, Jović, Stančić.

UPC VIENNA: Zopf, Hackl, Worlicek, Bauer, Grosslercher, Szabad, Pospisil, Wieser, Znenahlik, Maxa, Schönwetter, Pelz, Bolterle, Schlögl, Wallner.