Bikovi poveli u seriji

Novosti iz EBYSL-a 17.03.2016.

Pred 30tak svojih navijača mladi hokejaši zagrebačkog Medveščaka odigrali su prvu utakmicu finala EBYSL-a. Nakon 60 minuta igre domaćini, Red Bull Salzburg na ledu svoje Akademije uzeli su prvu pobjedu prije svega zahvaljujući svojoj odličnoj prvoj trećini i brzim golovima u posljednjoj.

Početak prve trećine podsjećao je na prvu utakmicu polufinalne serije protiv MAC-a. Slab početak Medvjeda i izrazito jak Bikova u kojem su već u petoj minuti vodili s dva pogotka razlike dao je veliki obris trećini, a kasnije se pokazalo i utakmici. Zagrepčani su koliko-toliko uspjeli uspostaviti igru sredinom prve trećine te su počeli parirati domaćinima. No, i treći pak završava u mreži Ivana Ružića.

Luka Novak za tren daje nadu u povratak u igru, no da trećina završi s tri razlike pobrinuo se Wappis. Od četiri pogotka, tri u prvoj trećini postignuta su sa sredine.

„Loše smo otvorili utakmicu i onda smo se u drugoj trećini pokušali izvući. Da je druga trajala još par minuta i da smo uspjeli izjednačiti, drugačije bi sve izgledalo“, komentirao je nakon poraza Novak.

Odmor je očito koristio Medvjedima koji s novim žarom i jakim tempom ulaze u drugih 20 minuta. Bruno Kegalj osvaja pak u neutralnoj zoni i šalje ga za Ivana Jankovića koji sam pred vratarom ne griješi.

Dvije minute kasnije Matija Miličić osvaja pak uz ogradu i odlično proigrava Martina Pleška koji puca iz prve i pogađa mrežu za približavanje stanja na semaforu. Iako nisu došli do izjednačenja rezultata, Medvjedi su puno bolje i organiziranije izgledali na ledu i utakmici dali dozu neizvjesnosti.

Posljednjih 20 minuta dobro započinje, no domaćini ponovno s dva brza gola povećavaju prednost i rješavaju pitanje pobjednika. Peti gol Red Bulla u četvrtoj minuti postiže Kainz, a do nove promjene čeka se svega tri i pol minute. Na tri razlike domaćini ponovno dolaze pogotkom Wolfa čiji udarac se provukao kroz noge Ružića, a konačni rezultat postavlja Pöschamann pet minuta prije isteka vremena.

„U posljednjoj trećini su nas opet jako pritisnuli i eto, to je bilo to. U Zagrebu je nova utakmica, dočekat ćemo ih spremni, moramo krenuti kao što su oni na svom ledu i nadamo se pobjedi“, zaključio je Novak.

Druga utakmica finala zakazana je za nedjelju, 20. ožujka na zagrebačkom Velesajmu s početkom u 17:00 sati.

EC RED BULL SALZBURG - KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 7:3 (4:1;0:2;3:0)