Bizoni traže prekid negativnog niza, Medvjedi važne bodove

Najava 02.02.2015.

Posljednja utakmica Medvjeda u Ledenoj dvorani u siječnju bila je ona protiv Dinama Minska, a sada će protiv istog suparnika na gostujućem ledu odigrati utakmicu kojom će zaključiti prvu polovicu od osam gostujućih utakmica i nakon koje slijedi jednotjedna pauza za zagrebačku momčad.

Prilika za izjednačenje

Prije nepuna dva tjedna Medveščak je slavio 4:2 protiv Bizona, a ključna je bila druga trećina kada su Medvjedi u razmaku od 8 minuta postigli 3 pogotka te zatim mirno priveli utakmicu kraju. Osim toga, momčadi su se susrele u još dva navrata ove sezone, a obje pobjede odnio je Dinamo (2:5 u Zagrebu i 4:3 u Minsku).

Problemi među vratnicama

Poraz od zagrebačke momčadi izbacio je Dinamo iz takta te je bjeloruski predstavnik u naredne tri utakmice uspio osvojiti samo bod te je time dopustio Lokomotivu da mu se približi na ljestvici. Dinamo je i dalje petoplasirana momčad Zapada sa 88 bodova, ali Loko se približio na samo tri boda.

U posljednjih šest utakmica obrana Dinama nije na razini te su primili 22 gola. Trener Lubomir Pokovič pokušava, između ostaloga, naći i raspoloženog golmana. Protiv Medveščaka je 40 minuta branio Lars Haugen, 20 Dmitrij Milčakov, a u narednim utakmicama mijenjali su se Milčakov i Danny Taylor.

Cheechoo usporio tempo

Vodeći strijelac Dinama, inače najmanje kažnjavanije momčadi lige sa samo 507 kaznenih minuta, više nije Jonathan Cheechoo koji ima 47 bodova (23G, 24A), već drugi bivši Medvjed, Matt Ellison koji ima bod više (21G, 27A), a i ostatak napadačke lajne koju smo prošle sezone gledali u Zagrebu je vrlo blizu po bodovima – Charles Linglet ima 45 bodova (15G, 30A), a Ryan Vesce 39 (15G, 24A), i Medvjedi će morati biti posebno opasni kada na ledu vide brojeve 7, 10 i 16.