Bodovi pripali domaćinu

Izvještaj 15.02.2015.
Medvjedi su pretposljednju ovosezonsku gostujuću utakmicu odigrali u Nižnjem Novgorodu protiv Torpeda, a pobjeda 3:1 pripala je domaćinu.

"Ovu utakmicu odigrali smo sa samo tri linije i ponosan sam na to kako su se dečki držali u utakmici. Dali smo Torpedu 8 prilika s igračem više i naravno da su to trebali iskoristiti prije ili kasnije. Znam da je Torpedu ovo bila bitna utakmica, čestitam im na 3 boda", rekao je trener Doug Shedden.

Budući da Torpedo još uvijek nije potvrdio osmo mjesto u Zapadnoj konferenciji, Medvjede je na ledu KRK Nagornija dočekao opasan suparnik. Domaćini su u utakmicu krenuli čvrsto i nakon sedam minuta i 30 sekundi igre zahvaljujući Jarkku Immonenu si osigurali gol prednosti, da bi u drugoj trećini, u 27. minuti igre, Valerij Vasiljev povisio na 2:0.

Unatoč zaostatku i činjenici da su se od doigravanja oprostili u Moskvi, Medvjedi nisu odustajali, već su se nastavili boriti što je u 40. minuti, osam sekundi prije nego što je sudac označio kraj trećine smanjili na 2:1. Strijelac prvog Medveščakovog ovosezonskog pogotka u Nižnjem Novgorodu bio je James Wright, dok su se u asistente upisali Geoffrey Kinrade i Edwin Hedberg.

Odmah po završetku druge trećine zaiskrilo je između igrača Medveščaka Nathana Perkovicha i Mihajla Grigorjeva zbog čega su obojica zaradila petominutnu kaznu. U 45. minuti Medvjedi su ostali i bez Edwina Hedberga i Brandona Segala, a u 46. i bez Mikea Glumca, sva trojica su zaradila dvominutne kazne. Minutu nakon što je iz igre bio isključen Glumac, Torpedo je uz pomoć Vadima Krasnoslobodceva povisio na 3:1 i osigurao tri boda.

"Nećemo pobijediti u utakmici u kojoj smo bili na klupi za kažnjene 8 puta, pogotovo u posljednjoj trećini. Naš penalty kill bio je vrlo dobar, imali smo i solidne prilike s igračem više, ali jednostavno smo previše vremena proveli s igračem manje", rekao je Perkovich.

Medvjeda u utorak očekuje posljednja ovosezonska gostujuća utakmica u Podolsku protiv Vitjaza.

TORPEDO NIŽNJI NOVGOROD – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

NIŽNJI NOVGOROD – KRK Nagorni. Suci: Zaharov, Kiseljov, Kučava, Novikov.

1:0 TOR Immonen (Salminen, Aljajev, 8)
2:0 TOR Vasiljev (Dvurečenskij, 27)
2:1 MED Wright (Kinrade, Hedberg, 40)
3:1 TOR Krasnoslobodcev (Pepeljaev, 47) PP1

TORPEDO: Kasutin, Birjukov, Grigorjev, Vasiljev, Wolski, Galuzin,  Hietanen, Savinainen, Knjazev, Stoljarov, Filatov, Salminen, Immonen, Dvurečenskij, Blažijevskij, Aljajev, Bernackij, Krasnoslobodcev, Dm. Kazionov, Pepeljaev, De. Kazionov, Potapov.

KHL MEDVEŠČAK: Heeter, Owuya, Kinrade, Popovic, Thomas, Segal, Glumac, Murray, Pelletier, Martinović, Hutchinson, Flood, Wright, Perkovich, Carle, Morrisonn, Katic, St. Pierre, Hedberg.