Borbeni Medvjedi izgubili u Čeljabinsku, ali doma se vraćaju sa 4 boda

Izvještaj 19.11.2013.
Medvjedi se u Zagreb vraćaju teži nego što su bili prije osam dana kada su otputovali u Rusiju. U četiri gostujuće utakmice, koje su odigrali u studenom, osigurali su četiri važna boda. U posljednjem susretu, koji su odigrali u Čeljabinsku protiv Traktora, upisali su poraz (5:1), ali bez obzira na to, Medvjedi se ne vraćaju praznih ruku jer, pobijedili su bivše prvake KHL-a Salavat Julajev, a tu je i bod protiv Neftehimika.

''Traktor je odigrao jako dobru i čvrstu utakmicu. Nakon što smo izjednačili, oni su već u drugoj izmjeni zabili drugi pogodak. Taj pogodak je utjecao na ostatak utakmice. U drugoj trećini smo radili pritisak, ali nismo mogli zabiti i stil igre se promijenio, dok u posljednjoj nismo previše odgovorili na njihovu igru'', rekao je trener Medveščaka Mark French.

Medvjedi su protiv Traktora zaigrali s malo izmijenjenim sastavom od onog s kojim su igrali protiv Neftehimika, Salavata i Magnitogorska. Vrata je čuvao Barry Brust, dok su u obrani zaigrali Alan Letang i Geoff Waugh. I Traktor i Medveščak dobro su krenuli u utakmicu pokušavajući doći do prvog pogotka koji bi donekle pružio neku sigurnost. Pri isteku 9. minute posrećilo se igračima iz Čeljabinska. Naime, sudac je Waugha kaznio zbog spoticanja te dosudio kazneni udarac za Traktor. Kazneni je uspješno realizirao Semjon Kokujov. Minuti i 13 sekundi kasnije stigla je kazna i za domaćine, Aleksej Bondarev zbog cross-checkinga je poslan na klupu za kazne (2 minute), što je u 13. odlično iskoristio Ryan Vesce. Medveščakova 19-ica krenula je u napad s plave, prošla između dvojice obrambenih igrača Traktora i matirala Michaela Garnetta za 1:1. Ipak, nakon 35 sekundi sreća se ponovo osmjehnula domaćinima koji su uz pomoć Jana Bulisa povisili na 2:1.

''Imali smo dobar start u utakmicu. Nažalost, dosuđen je onaj kazneni udaraca i primili smo pogodak, ali dobro smo odigrali tu prvu trećinu. Traktor je igrao čvrsto i iskoristio je svoje prilike. Mi smo isto tako imali nekoliko šansi za izjednačenje, ali njihov  je golman igrao jako dobro'', izjavio je napadač Jonathan Cheechoo.

Dobra prilika za izjednačenje Medvjedima se ukazala u 27. minuti. Mike Glumac pokušao je odbijanac pospremiti u Garnettovu mrežu, ali kanadski vratar je zaustavio pak. To nije obeshrabrilo igrače Medveščaka, već su nastavili dalje naporno raditi na ledu pokušavajući resetirati rezultat. No, krajem druge trećine, u 37. i 40. minuti Traktor je došao do još dva pogotka (Andrej Kosticin, Petri Kontiola).

''Dobro smo odigrali prvu trećinu, ali tijekom utakmice smo im prepustili previše dobrih prilika, a takve momčadi to uvijek iskoriste'', kratko je rekao Luke Walker.

Početkom posljednje trećine, u 45. minuti, Kontiola je, kada je dvominutnu kaznu izvršavao Mark Popovic, iskoristio situaciju s igračem više za 5:1, a taj rezultat je ostao sve do kraja susreta.