Carle: Pobjeda protiv Lade je imperativ

Najava 19.09.2014.
Pobjeda protiv CSKA u četvrtak navečer u Ledenoj dvorani Doma sportova je izostala, ali Medvjedi su odigrali borbenu i tijesnu utakmicu. Bio je to dobar hokej. Želja za tri boda strujala je dvoranom. No, suparnik, koji predstavlja instituciju ruskog hokeja, bio je premoćan. Svjesni toga, Medvjedi su stoga nakon utakmica ponosno stisnuli ruku Moskovljana i tužnih srca priznali poraz.

''Borili smo se tijekom cijele utakmice, klizali smo prema naprijed i pokušali smo zabiti gol koji bi nam osigurao vodstvo, ali CSKA je odlična momčad. Ako napraviš i samo jednu grešku, iskoristit će je i pretvoriti u svoju prednost. Nadam se da smo naučili nešto iz poraza sa CSKA i da ćemo u idućim utakmicama igrati s jednakom snagom svih 60 minuta. Moramo stvarati prilike, realizirati ih i odigrati svih 60 minuta, to su promjene koje moramo napraviti. Ako to napravimo, počet ćemo dobivati više utakmica'', rekao je branič Mathieu Carle kojemu je ovo druga sezona u dresu Medveščaka.

U susretu sa CSKA svoje prve KHL minute odigrali su novopridošli napadači Aaron Palushaj i James Wright, a prema riječima Medveščakove 77-ice dobro su se uklopili u medvjeđi puzzle.

''Ako uzmemo u obzir činjenicu da su odradili samo jedan trening s momčadi i odigrali tek jednu utakmicu, odlično su se snašli i uklopili. Naravno, potrebno je još neko vrijeme da se prilagode na KHL utakmice budući da nikada prije nisu igrali u ovoj ligi. I moramo im dati to vrijeme jer su pokazali da mogu igrati u KHL-u, da se uklapaju u našu momčad i da nam zasigurno mogu pomoći u budućnosti'', pohvalio je Carle mlade suigrače.

Medvjedi zasad u sedam utakmica imaju jednu pobjedu, onu protiv Sjeverstalja. Ali ništa još nije izgubljeno. Tek je početak sezone i do kraja osnovnog dijela prvenstva ima još puno, puno dvoboja. Bit će još i pobjeda i poraza. Možda već nova tri boda slete u nedjelju, 21. rujna (18:00), u Ledenoj u susretu s Ladom Toljati, ruskim klubom koji se nakon četiri sezone vratio u KHL i koji je u vlasništvu tvornice AvtoVAZ u kojoj se proizvode automobili nama dobro poznate marke Lada. Momčad iz Toljatija dosad je odigrala šest utakmica i ima četiri poraza i dvije pobjede u produžetku.

''Protiv Lade još nismo igrali budući da su se ove sezone vratili u KHL, no kao što je svima već poznato, u ovoj ligi nema loših momčadi i svatko može pobijediti svakoga. Nakon odlične igre protiv CSKA i nesretnog poraza nama je pobjeda u nedjelju imperativ i tako ćemo se i postaviti. Želimo pobijediti tu utakmicu. Izgubili smo ih nekoliko do sada i vrijeme je da počnemo igrati koncentrirano svih 60 minuta i pobjeđivati. Ključ pobjede u nedjelju bit će čvrsta igra, koncentracija i izbjegavanje grešaka na plavoj liniji'', rekao je Carle.