Carle: Poraz boli, ali moramo prijeći preko toga

Izvještaj 22.09.2013.
Medvjedi se u Zagreb, nakon četiri gostovanja, vraćaju s dva boda. U četvrtoj gostujućoj utakmici, koju su odigrali u Mitiščiju, upisali su poraz u produžetku. Atlant je pobijedio 3:2.

''Sretan sam što smo se vratili nakon što smo dva puta gubili u posljednjim minutama. Trebali bismo biti zadovoljni s bodom u gostima, ali s obzirom na našu situaciju, mi ne možemo biti'', prokomentirao je trener Medveščaka Mark French.

U prvoj trećini momčad Atlanta izgledala je nadmoćnije od Medveščaka. Prvih deset minuta deset puta su uputili pak prema vratima Marka Dekanicha, ali kanadski vratar hrvatskih korijena spasio je situaciju svaki put, dok su pak Medvjedi samo dvaput zaprijetili vrataru Stanislavu Galimovu, da bi do kraja prve dionice omjer udaraca na gol bio 18:10 u korist domaćina. U 8. minuti Medvjedima je na dvije minute bio isključen Luke Walker, no samo su minutu i tri sekunde imali igrača manje, jer je dvominutno isključenje dobio i igrač Atlanta Vitalij Novopašin. Ipak powerplay nije iskoristila niti jedna strana te su u drugu trećinu krenuli sa 0:0 na semaforu.

Igrači Atlanta su i u drugoj trećini nastavili s pritiskom na Medvjede, omjer udaraca na gol bio je 14:9, ali uzalud jer je Dex bio odlično raspoložen. Nije popustio ni u 25. minuti kada je na dvije minute bio isključen Charles Linglet.

''Nismo bili ni približno dobro oštri koliko smo trebali biti, niti smo dovoljno pucali prema njihovom golmanu'', prokomentirao je French prve dvije trećine pohvalivši Dekanicha koji je skupio 43 obrane:

''Mark je bio odličan. Bio je naš najbolji igrač.''

Za razliku od prve dvije trećine, posljednja je donijela više uzbuđenja. U 45. minuti posrećilo se domaćinima kada se pak, koji je Bobby Sanguinetti upucao prema Dekanichu, odbio od vratnice u gol. No, nakon samo dvije minute Nathan Perkovich je uzvratio udarac i sa strane pospremio pak u mrežu Galimova. Ipak izjednačenje nije dugo trajalo, igrači Atlanta su u 49. opet osigurali vodstvo uz pomoć Konstantina Koltsova.

''Imali smo prilika, išli smo na suparnički gol i pokušali smo ih realizirati. Nakon što je Atlant zabio 2:1 trudili smo se da izjednačimo što i jesmo. Ipak ponekad za pobjedu moraš pobijediti u produžetku što nama nije uspjelo, ali barem smo uzeli bod'', rekao je Perkovich, koji je zabio svoj prvijenac u KHL-u, osvrnuvši se odmah na prva četiri gostovanja:

''Uzeli smo dva boda što je dobro, ali bilo je utakmica koje smo trebali dobiti. Tri od četiri smo odigrali dobro.''

U 59. minuti trener Medveščaka Mark French pozvao je timeout nakon čega su zagrebački oklopnici zaigrali sa šest igrača na ledu, napravili gužvu ispred mreže domaćina koju je odlično iskoristio branič Mathieu Carle uguravši pak u gol Atlanta i izborivši produžetak. U produžetku je pobjedu osigurala domaća momčad, dok su Medvjedi uzeli bod.

''Poraz boli, ali moramo prijeći preko toga. U prve dvije trećine bilo je premalo ljudi ispred gola'', kratko je prokomentirao Carle.