Četvrta pobjeda u nizu i dva nova boda

Izvještaj 10.01.2015.
Medvjedi su upisali i četvrtu pobjedu zaredom. Nakon Neftehimika, Slovana i Atlanta, na gostovanju u Podolsku svladali su Vitjaz koji im je također jedan od konkurenata za doigravanje. Pobjedu protiv Viteza osigurali su u produžetku pogotkom Jamesa Wrighta.

''Sve je krenulo od utakmice sa Slovanom i onog preokreta. Počeli smo igrati jako dobro i uspjeli smo spojiti četiri pobjede zaredom prvi put ove sezone. To je veliko postignuće za nas, pogotovo u ovom razdoblju kada se borimo za doigravanje. Posljednju trećinu odigrali smo odlično. Iako smo zaostajali za jedan gol, znali smo da nije kasno za preokret jer smo tijekom sezone upravo u posljednjim trećinama većinom igrali najbolje. U našoj svlačionici trenutno je puno sretnih lica. Ovakav pozitivan trenutak uvijek te ponese, ali i djeluje na samopouzdanje momčadi koje svakim takvim momentom raste'', rekao je Wright koji je upisao pobjednički pogodak.

Prva trećina u Ledenoj palači Vitjaz završila je u egalu, a obje su momčadi upisale po jedan pogodak. Medveščak je prvi osigurao vodstvo u 11. minuti. Naime, grešku braniča Vitjaza na plavoj liniji kaznio je Pascal Pelletier kojemu je ovo bio 13. ovosezonski pogodak. Iako su igrači Medveščaka pokušali zadržati vodstvo do kraja trećine, u 17. minuti Vjačeslav Soloduhin izjednačio je na 1:1. Krajem prve trećine, u 20. minuti, dvominutne kazne su zbog grubosti dobili Nathan Perkovich na strani Medveščaka i Aleksej Semenov na strani Vitjaza, da bi 24 sekunde kasnije po dvije minute dobili i Shaone Morrisonn i Maksim Afinogenov.

''Ovo je bila playoff utakmica za oba kluba. Obje su momčadi igrale jako dobro i bez obzira što smo zaostajali za njima, uspjeli smo ostati u igri do posljednjih minuta. Thomas je zabio u ključnom trenutku, a u produžetku je nevjerojatan posao napravio Kinrade koji je asistirao Wrightu za pobjednički pogodak. Ovi su nam bodovi u Podolsku bili potrebni i drago mi je što odlazimo s pobjedom'', izjavio je trener Medveščaka Doug Shedden.

Sredinom druge trećine, točnije u 29. minuti, domaćini su došli u prednost, a gol za 2:1 postigao je Aleksander Kučerjavenko. Medvjedima se savršena prilika da sve vrate na početak ukazala u 35. minuti kada se Kurtis McLean sam našao ispred vratara Vitjaza. McLean je odmah krenuo u akciju, ali Ivan Lisutin obranio je pokušaj Medveščakovog napadača.

''Odigrali smo čvrstu i borbenu utakmicu u kojoj nismo dopustili da bodovi ostanu kod domaćina. Pucali smo na gol, ali smo i realizirali svoje šanse što je bilo ključno. Ovo nam je prvi puta ove sezone da smo ostvarili četiri pobjede u nizu zbog čega smo jako sretni i ponosni'', prokomentirao je Popovic dodavši:

''Na dobrom smo putu da promijenimo tijek naše sezone, ali ne smijemo se opustiti zbog ovih pobjeda jer do kraja osnovnog dijela prvenstva imamo za odraditi još dosta utakmica u kojima neće nimalo biti lako osvojiti bodove.''

U posljednjoj trećini Medvjedi su nastavili s pritiskom u suparničkoj trećini što je u 58. minuti rezultirao izjednačenjem. Drugi pogodak za Medveščak u Podolsku zabio je Bill Thomas na asistenciju Andrewa Hutchinsona. Thomas je tim pogotkom Medvjedima osigurao jedan bod i priliku da izbore i drugi. Nakon minute i 59 sekundi igre u produžetku James Wright je potvrdio i drugi bod.

VITJAZ PODOLSK – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 2:3 (1:1, 1:0, 0:1, 0:1)

VITJAZ – LD Vitjaz. Gledatelja 4950. Suci: Kiseljov, Oskirko, Goljak, Dedjulja.

0:1 MED Pelletier (Leino, St. Pierre, 11)
1:1 VIT Soloduhin (Seljeznov, Kučerjavenko, 17)
2:1 VIT Kučerjavenko (Semenov, Soloduhin, 29)
2:2 MED Thomas (Hutchinson, 58)
2:3 MED Wright (Kinrade, 62)

VITJAZ: Lisutin, Sateri, Semenov, Mamin, Ciganov, Lisenko, Soloduhin, Kousal, Kempe, Viglazov, Šitikov, Porseland, Kokšarov, Seljeznov, Grebeškov, Vaščenko, Koroljov, Kudinov, Kučerjavenko, Afinogenov, Jakubov, Makejev.

KHL MEDVEŠČAK: Heeter, Owuya, Kinrade, Popovic, Thomas, Segal, Glumac, Murray, Leino, Pelletier, Martinović, Hutchinson, Flood, Wright, Bjorkstrand, Perkovich, Carle, Morrisonn, McLean, St. Pierre, Hedberg.