Cheechoo: Cilj nam je pokazati ovakvu razinu igre svaki put

Izvještaj 26.09.2013.
Nakon odlične pobjede nad SKA prije dva dana, Medvjedi su počeli svoj prvi pobjednički niz. U Ledenoj dvorani Doma sportova pobijedili su sa 2:1 Jugru iz Hanti-Mansijska i osvojili tri boda.

''Početak utakmice nije bio baš kako smo htjeli. Imali smo 8 udaraca na gol u prvoj trećini, ali zadovoljan sam s reakcijom u preosalih 40 minuta utakmice, našli smo se i napravili dobar posao, kako u obrani tako i u napadu'', zadovoljno je prokomentirao trener Medveščaka Mark French.

U prvoj trećini igrači Jugre radili su veći pritisak ispred Medveščakove mreže, omjer udaraca na gol bio je 11:8 u njihovu korist, što je u 10. minuti rezultirao golom Nikite Guseva i vodstvom gostujuće momčadi. Nakon tog pogotka uslijedile su dvominutne kazne, prvo za Kurtisa Fostera u 13. minuti zbog cross-checkinga, da bi u 16. zbog spoticanja na klupu bio poslan igrač Jugre Kirill Knjazev. Medvjedi su u situaciji s igračem više, tijekom koje su imali par prilika za pogodak, bili tek 46 sekundi jer je dvije minute zbog ometanja dobio Bill Thomas koji je pet minuta prije kraja trećine, nakon što je izašao iz boksa za kazne, imao odličnu šansu, ali pak je prošao iznad gola. U 20. minuti pala je još jedna kazna, ali za gostujuću momčad. Medvjedi su pokušali stisnuti obranu Jugre, naročito Matt Murley koji je umalo ugurao pločicu u mrežu, ali ništa nije ušlo u mrežu Alekseja Kuznjecova.

''Bilo je razlike u prvih 20 i sljedećih 40 minuta utakmice. Često se dogodi da se utakmica svede na utrku i borbe i čini mi se kako smo mi to bolje odradili u onih 40 minuta. Dobivali smo pakove i pobjeđivali u tim bitkama. Volio bih kad bismo ubuduće više diktirali tempo u domaćim utakmicama, malo više fizičkog, no opet čovjek je sretan s bilo kakvim odgovorom tako da sam ja bio sretan s onim dobivenim u tih 40 minuta, dobili smo na intenzitetu, a to je znak vodstva, kad ste u mogućnosti da se skupite i pobijedite'', rekao je French.

U 27. minuti zagrebački oklopnici su pokušali sa šest igrača doći do izjednačenja, ali gostujuća momčad umalo je zabila svoj drugi pogodak. Naime, pak je prošao samo nekoliko milimetara kraj Medveščakovog praznog gola. No, dvije minute kasnije nakon što je na dvije minute bio isključen Makisim Krivonožkin, Medvjedi su realizirali powerplay. Steve Montador dodao je pak do Matta Murleya koji je s gotovo pola klizališta doklizao do gola, dodao pak na drugu stranu do Jonathana Cheechooa koji ga je pospremio iza leđa Kuznjecova. Do kraja druge dionice igrači Medveščaka imali su još nekoliko dobrih šansi, ali su i dvaput bili u situaciji s igračem manje. Ipak, Brust se pobrinuo da na pauzu odu sa 1:1.

''Osjećamo se sve bolje i bolje. Osjeća se povezanost među nama, postižemo zgoditke iz različitih linija što je izvrsno. Nakon onih poraza, sada imamo dvije pobjede zaredom. Uvijek je puno zabavnije kada pobjeđujete. Malo smo se mučili na početku, ali smo se pronašli. Igrali smo dobro, neke stvari još trebamo popraviti, ali ako nastavimo graditi dalje našu igru na ovome, sve bi trebalo biti dobro'', rekao je Cheechoo dodavši:

''Naš je cilj pokazati ovakvu razinu igre svaki put, nadam se da će nam to i poći za rukom. Najbitnije nam je da postignemo konzistentnost, a sve što možemo napraviti je da puno radimo. Ukoliko ćemo puno raditi, doći će i rezultat.''

U posljednjoj trećini Medvjedi su bili puno opasniji od Jugre. Devet minuta prije kraja utakmice Medvjedi su imali situaciju 5 na 3. Pokušavali su Vesce, Murley, Cheechoo... Ali pak jednostavno nije ulazio. Nakon što su se u igru vratili kažnjeni Jugrini igrači, Medvjedi su već u idućem napadu osigurali 2:1. Charles Linglet dodao je pak Brianu Willsieu koji ga je s par metara udaljenosti poslao u mrežu kroz Kuznjecove noge. Taj pogodak je ujedno bio i konačni.

''Dobro smo igrali. Htjeli smo nastaviti s uspjehom prošle utakmice, no malo smo usporili. Pozitivna strana je posljednja trećina koja je bila izvrsna, a to se već dugo nije dogodilo. Ne znam zašto nam je trebalo 10 utakmica da dođemo na tu razinu, no to je definitivno bila najbolja trećina. Mogli bismo reći da smo zakoračili u pobjednički niz. Dvije pobjede su dobre, ali tri zaredom, to je već niz. Naša posljednja utakmica bila je dobra, ali mislim da možemo i bolje. Oba golmana su nam izvrsna i nastavit ćemo ovako dalje'', rekao je napadač Brian Willsie.