Hrvatski English

Cheechoo, Montador, Jessiman, Popovic i Koren slomili Saryarku

Novost 23.08.2013.
Medveščak je šestu pripremnu utakmicu, koju je odigrao u Biasci u sklopu Turnira Biasca, odradio rutinski i pobijedio kazahstansku momčad Saryarku sa 5:1.

Prvih 40 minuta vrata Medveščaka je čuvao Mark Dekanich, a posljednjih 20 minuta priliku da se još jednom dokaže dobio je 19-godišnji Andrej Vasiljević. Medvjedi su praktički sve riješili već u prvoj trećini. Nakon samo dvije minute i 40 sekundi igre Jonathan Cheechoo uspio je prevariti vratara Saryarke i zabiti svoj drugi predsezonski gol za Medvjede. Pet minuta kasnije Steve Montador povisio je na 2:0. Kanadskom braniču, koji je tijekom profesionalne karijere devet sezona igrao u NHL-u, ovo je bila debitantska utakmica u dresu Medveščaka i odmah ju je okrunio pogotkom. Idući pogodak zagrebačkih oklopnika pao je 28 sekundi prije kraja prve trećine, a u strijelca se upisao i Hugh Jessiman. U prvoj trećini Medvjedi su imali četiri kazne po dvije minute, dok su igrači Saryarke imali 20 + 5 te još jednu dvominutnu kaznu.

Druga trećina ponovo je bila u znaku Medvjeda. U 27. put u suparničku mrežu, nakon asistencije Nathana Perkovicha, pronašao je Mark Popovic, da bi deset minuta kasnije to pošlo za rukom i 21-godišnjem Galu Korenu koji je ujedno i zaključio rezultat. Jedini pogodak za momčad iz Karagande postigao je Kirill Lebedev i to 38 sekundi prije nego što je Koren zatresao mrežu njihovog vratara. U posljednjoj trećini nije pao niti jedan pogodak, jedino su obje strane upisale kazne, Medvjedi su skupili dvije dvominutne, a Saryarka tri dvominutne.

Tijekom 60 minuta igre Medvjedi su sveukupno bili u situaciji s igračem više 13 minuta i 52 sekunde, a Saryarka 12 minuta i 26 sekundi.

Medvjede u subotu očekuje još jedna utakmica na turniru u Biasci. Susret će početi u 19:30, a suparnik će im biti Metalurg iz Novokuznjecka.