Cheechoo zabio gol, Kurtis asistirao u KHL All Star utakmici!

Novost 11.01.2014.
Bratislava i Slovnaft Arena ove su subote bile centar pravog hokejskog spektakla - šestog izdanja KHL All Star utakmice koja se prvi put odvijala izvan prostora bivšeg Sovjetskog Saveza. Zagrijavanje za All Star počelo je još u petak utakmicom Legendi, da bi u subotu poslijepodne, prije početka glavnog eventa, momčadi Zapada i Istoka pokazale svoju brzinu, tehniku i kreativnu sposobnost u natjecanju vještina. Pobjedu u natjecanju vještina odnijela je momčad Zapada, u čijem su sastavu bili i Medveščakovi igrači Jonathan Cheechoo i Kurtis Foster, rezultatom 4:3, dok je All Star utakmica završila također pobjedom Zapada 18:16. Momčad Zapada tako je ponovila rezultat All Star utakmice iz 2011. godine, jedino što je tada slavio Istok.

''Lijepo je bilo biti dio ovako nečega, a i u svlačionici smo se nekolicina nas prisjetili starih dana u NHL-u i kako je bilo igrati. Kada sam igrao u San Joseu, svlačionicu sam dijeli s Ozolinšem'', rekao je Cheechoo usporedivši usput KHL All Star utakmicu s onom u NHL-u:

''I ovdje dečki pokušavaju neke neobične stvari koje u natjecateljskoj utakmici inače ne izvode.''

Nakon natjecanja u vještinama, igrači su nakratko napustili led, a u dvorani je počeo uvodni zabavni program uoči All Star utakmice. U trenutku kada su se oglasili prvi taktovi legendarne pjesme Queena ''The Show Must Go On'', pravi ''šou'' na ledu Slovnaft Arene pred 10.055 gledatelja mogao je početi, odabrani Istoka i Zapada mogli su ukrstiti palice, pokazati što znaju i zašto su baš oni zaslužili biti dio All Stara. Samo tri minute, nakon što je sudac označio početak susreta, bile su potrebne da se otvori golijada koja nije posustajala doslovce do posljednje minute. Za golove su bile raspoložene obje momčadi. Zapad, koji je i odnio pobjedu, do 6. minute je zabio tri gola, da bi Istok od osme minute krenuo tresti suparničku mrežu. Nakon niske golova kroz sve tri trećine, kraj susreta u 60. minuti označili su golovi Miroslava Šatana za Zapad i Sergeja Mozjakina za Istok.

Među strijelce Zapada ubilježio se i Jonathan Cheechoo. Napadač Medveščaka, koji je nakon All Stara u Slovnaftu, skupio komplet All Star utakmica u NHL-u, AHL-u i KHL-u, prije odlaska u Bratislavu poželio je zabiti gol u ovoj egzibicijskoj utakmici jer bi mu bio prvi u karijeri. U 4. minuti mu se to ostvarilo, a ubilježio je i asistenciju.

''Pri kraju utakmice nisam zabio, imao sam asistenciju, ali ionako sam zabio jedan gol vrlo rano zbog čega sam odmah osjetio olakšanje i dalje sam se mogao prepustiti samo zabavi'', prokomentirao je Cheechoo.

Branič Kurtis Foster pak je upisao asistenciju, a u natjecanja vještina pridonio je pobjedi Zapada odličnim udarcem. Naime, brzina njegovog udarca bila je 157,86 km/h.

''Na ovakvoj utakmici igra nije tipična, ali bilo je zabavno. Lijep je osjećaj biti dio toga. Ovo je jedan od najljepših dana u mom životu. Igrao sam All Star utakmicu u AHL-u, ali NHL All Star ili KHL All Star je ipak nešto drugo. Ovaj dan neću zaboraviti'', rekao je Foster dodavši:

''Bilo bi lijepo da sam zabio barem jedan gol. Na kraju sam dobro pucao, ali pukla mi je palica i nije ušlo. Šteta.''

Da pobjeda Zapada bude još veća pobrinule su se i njihove maskote. Naime, između prve i druge trećine bilo je natjecanje maskota u kojem je nastupila i maskota Medo Medveščak. Zadatak maskota bio je zabiti gol, a više sreće u tome imale su maskote Zapada koji su tako omogućile da Zapada ostvari ''hat trick'' - pobjedu u All Star utakmici, u natjecanju vještina i u natjecanju maskota.