Christian Engstrand debitirao u dresu Medvjeda

Izvještaj 27.08.2014.
Nakon više od tjedan dana pauze od pripremnih utakmica Medvjedi su u srijedu u Klagenfurtu odradili pretposljednju provjeru uoči 2014./2015. KHL sezone. Susret u Gradskoj dvorani završio je sa 7:3 (2:1, 2:1, 3:1) za EC-KAC, a svoj prvi nastup za Medvjede ostvario je mladi vratar Christian Engstrand. Šveđanin se momčadi pridružio tek prošlog tjedna, stoga je trener Chuck Weber želio da prije početka sezone svakako odigrati jednu utakmicu.

Na klagenfurtskom ledu prvi gol je pao u 6. minuti, a vodstvo Medvjeda osigurao je Patrick Bjorkstrand. Tri minute kasnije KAC-eri su izjednačili, da bi u 14. preokrenuli rezultat na 2:1. U drugoj trećini domaćini su do 34. minute zabili još dva gola, a u 36. je Anthony Stewart smanjio razliku na 4:2. Početkom posljednje trećine, odnosno u 47. minuti, St. Pierre se pobrinuo da Medvjedi za KAC-om zaostaju samo za gol. Ipak, u posljednjih devet minuta igrači KAC-a su nanizali još tri gola i upisali pobjedu.

Medvjede u petak, 29. 08., očekuje Memorijalna utakmica Ferdo Spajić što će im ujedno biti i posljednji ispit. U Ledenoj dvorani Doma sportova ugostit će upravo KAC.

KHL MEDVEŠČAK: Engstrand, Tomljenović, Morrisonn, Carle, Pelletier, St. Pierre, Thomas, Martinović, Flood, Trotter, Anderson, Haydar, Katic, Hutchinson, Bjorkstrand, Rodman, Stewart, Belle, Perkovich, Murray, Glumac, Kostović.