Crna krila bez odgovora na igru Medveščaka U18

Izvještaj 06.10.2013.

Medveščak U18 je u svojoj devetoj utakmici sezone u Erste Bank juniorskoj ligi do svoje pete pobjede, i to u nizu, došao nakon što je u Linzu slavio 4:1.

U prvoj trećini obje momčadi su ravnopravno stajale na ledu,i dok je Ivan Ružić uspio spriječiti svih 7 udaraca koje su domaćini imali, jedan od 8 udaraca Medveščaka završio je iza Lehnerovih leđa. Strijelac je bio Matija Miličić, a asistencije su upisali Jović i Pleško.

U samo 5 minuta druge trećine Medvjedi prelamaju utakmicu, prvo Stančić pronalazi put do mreže nakon asistencije Platužića i Buljanovića, zatim Miličić iskorištava Jarčovljevu asistenciju za 3:0 dok je Moidl boravio na klupi za kažnjene, a potom Jarčov bježi obrani domaćina dok je Pleško odrađivao svoju 2-minutnu kaznu i zabija četvrti gol Medveščaka.

Isključenja su obilježila posljednju trećinu, 11 puta igrači su dobivali 2-minutne kazne, a Jarčov i Haas su dobili i 10-minutne kazne zbog pretjerane grubosti. Uspio je Linz u 50. minuti postići počasni pogodak, ali to je bilo sve što su mladi Medvjedi dopustili domaćinu u ovoj utakmici.

Ovom pobjedom zagrebačka momčad privremeno izbija na odlično drugo mjesto Erste Bank juniorske lige. Iduća utakmica igrat će se u subotu, 12.10. na Velesajmu u 12:15. Ulaz je slobodan, a u goste dolazi Süd/Graz.