Dex: Male stvari čine razliku između poraza i pobjede

Izvještaj 20.09.2013.
Medvjedi su uzeli prvi bod na mini-turneji po Rusiji. Na gostovanju u Jaroslavlju kod Lokomotiva susret je završio pobjedom 3:2 domaćina nakon izvođenja kaznenih udaraca.

U prvoj trećini, u kojoj su Medvjedi imali 4 powerplaya, a Lokomotiv tri, pala su dva gola, i to oba iz situacije s igračem više. Prvi je pao u 19. minuti od strane Lokomotiva, ali domaćini su odličnu šansu imali i u šestoj minuti kada je Sergej Plotnikov ostao sam ispred Marka Dekanicha. No, Medveščakov vratar nije dopustio da se šansa igrača iz Jaroslavlja pretvori u gol. Medvjedi su tijekom prve dionice također imali nekoliko dobrih šansi za pogodak, naročito tijekom prva dva powerplaya (Kurtis Foster, Bill Thomas), a omjer udaraca na gol u prvoj trećini išao je u korist zagrebačkih oklopnika 8:6. U 20. minuti, 35 sekundi prije kraja prve dionice, nakon što je zbog spoticanja na dvije minute isključen Emil Galimov, Kurtis Foster, koji se nalazio kod bulija, pospremio je pak s te pozicije u mrežu Vitalija Koljesnika.

''Dobro smo odigrali protiv Lokomotiva, zapravo mislim da su obje momčadi igrale dobar hokej. Igrali smo čvrsto i na pravi način. Ovdje smo htjeli uzeti tri boda, ali to se nije dogodilo. No, na ovoj ćemo utakmici svakako graditi našu daljnu igru. Timski učinak na ledu nam je bio dobar. Naravno, uvijek možemo biti bolji, ali učinak i realizacija su nam puno bolji u ovoj utakmici i dobar su korak prema naprijed'', rekao je trener Medveščaka Mark French.

U drugoj trećini Lokomotiv je imao čak 15 udaraca na gol s obzirom da su Medvjedi osam minuta bili s igračem manje, a u jednom trenutku su, nekoliko sekundi, imali pet na tri. Medvjedi su pak imali osam udaraca na gol i tek jedan powerplay. U 28. minuti Medvjede je od vodstva domaćina spasila vratnica, a u 36. minuti, kada je zbog povlačenja na dvije minute bio isključen Jonathan Cheechoo, Medveščak je ostao na deset minuta i bez Charelsa Lingleta koji je dobio disciplinsku kaznu. Ipak, unatoč ''kaznenim nedaćama'', Medvjedi su uspjeli zadržati 1:1 do kraja trećine.

''Teško je bilo krenuti i braniti se s tolikim kaznama, ali priviknuli smo se i poveli u trećoj trećini, a kod izvođenja kaznenih udaraca uvijek je to 50-50. Igrali smo dobro, držali smo se našeg plana i sustava i to je nešto na čemu možemo graditi optimizam za dalje'', prokomentirao je Thomas dodavši:

''Teško je prihvatiti ovaj poraz, ali barem smo igrali bolje i bili smo stabilniji nego što smo bili protiv Sjeverstalja.''

Početkom posljednje trećine, nakon samo minute i devet sekundi igre, odlična šansa se otvorila Billu Thomasu, koji je i na posljednjoj utakmici protiv Sjeverstalja upisao pogodak. Mathieu Carle dodao je pak do Thomasa koji se nalazio par metara ispred golmana Lokomotiva i pospremio ga iza njegovih leđa. Dvanaest minuta prije kraja trećine Ryan Vesce je zamalo povisio na 1:3, ali pločica je završila gore na mreži Koljesnika, da bi u 58. minuti, nakon isključenja Stevea Montadora, Aleksej Vasiljev izjednačio na 2:2 i odveo susret u produžetak. No, pobjednika nije donio ni produžetak, već kazneni udarci u čijem su izvođenju bili bolji igrači Lokomotiva. Pobjednički pogodak postigao je Danil Apaljkov. Kaznene udarce za Medveščak izvodili su Charles Linglet, Brian Willsie i Matt Murley, a jedini ga je realizirao Linglet.

''Primili smo gol u posljednjim minutama i to nam se ne smije događati, to ne smijemo dopuštati. Preteško je tako skupljati bodove u ovoj ligi. Igrali smo dobro i držali smo se svog sustava, ali ovakve utakmice moramo pobjeđivati. Male stvari čine razliku između poraza i pobjede'', rekao je vratar Dekanich.