Hrvatski English

Dominantnom predstavom Medvjedi do šeste pobjede u nizu

Izvještaj 07.10.2013.
U posljednjoj od šest domaćih utakmica, Medveščak se susreo s Neftehimikom u Domu sportova. Nakon pet pobjeda, navijači ni u ovoj utakmici nisu očekivali ništa manje, a Medvjedi nisu razočarali – slavili su i šesti put zaredom, ovaj put s visokih 6:0, dok je vratar Barry Brust upisao treći shutout u nizu.

''Dečki su napravili odličan posao u napadu, svaki put kad zabiješ šest golova u jednoj utakmici, trebao bi pobijediti. Jako smo dobro blokirali udarce i nismo dopuštali kontre'', rekao je Brust osvrnuvši se na još jednu svoju ''nulu'':

''Ne razmišljam o rušenju vlastitog rekorda, a to mi nije niti bitno dok god pobjeđujemo.''

Prvi nered u gostujućoj trećini napravili su Vesce, Linglet i debitant Ellison već u 2. minuti. Potonji se izborio za pak i poslao ga pred gol, ali je Dalton, golman Neftehimika, bio koncentriran i nije dopustio Vesceu da uputi oštar udarac. U 7. minuti Martinović je zbog povlačenja završio na klupi za kažnjene, ali penalty kill Medveščaka bio je odličan. Nakon samo 20-ak sekundi Koukal je napravio prekršaj, a dok su suci držali ruku u zraku signalizirajući isključenje, Murley je povukao munjevitu kontru i proigrao Walkera na drugoj stativi, ali Dalton je ukrotio njegov udarac. U igri 4-na-4 Medvjedima je manje od minute bilo dovoljno za prvi pogodak večeri – Linglet je uputio snažan udarac i premda se činilo da je Dalton uspio blokirati pak, on je ipak otklizao u mrežu. Asistenciju su upisali Foster i Vesce. Ryan je u 16. minuti iznudio isključenje, a u powerplayu su Katic i Ellison dodali pak do Kurtisa Fostera koji silovitim udarcem s plave linije pogađa za 2:0. U 18. minuti, nakon predivne napadačke kombinacije druge napadačke linije, Ellison se na najbolji mogući način predstavlja zagrebačkoj publici te postiže svoj prvi, a Medveščakov treći pogodak.

''Atmosfera je bila odlična. Navijači su bili glasni, jako dobri. U utakmici su nas podigli navijanjem i to nam je pomoglo. U posljednoj trećini smo imali puno kazni, ali tim s igračem manje napravio je jako dobar posao da spriječi protivnike da zabiju i izbore shutout za Brusta. U iduće dvije utakmice moramo igrati pametno, držati visok posjed paka i prikazati igru sličnu ovoj. Sistem koji trener ima je jako dobar, ne dopuštamo protivnicima da pucaju sa sredine leda, omogućujemo golmanu da vidi pak i to se pokazuje dobitnim'', rekao je Ellison.

Drugu trećinu Medvjedi su počeli s igračem više, i taman kad je isticalo vrijeme kazne ruskog igrača, Cheechoo je iz mrtvog kuta smjestio pak za 4:0 kroz noge Daltonu koji nije očekivao udarac. U 28. minuti odlično se za udarac izborio Jakimov, no Brust odbija pak. Sredinom utakmice počinju rasti tenzije na ledu, pa tako u 31. minuti na klupi za kažnjene završavaju Berezin, Kosmačjov i Ryan, a Medvjedima nije trebalo dugo da iskoriste igrača više. Ovaj put strijelac je bio Murley na asistenciju Cheechooa. I dok su tribine još slavile peti pogodak zagrebačke momčadi, Björkstrand je osvojio jedan pak u domaćoj trećini, sjurio se niz led i matirao Daltona za ogromnih 6:0. Krajem trećine Petrokemičari su imali punu minutu 5-na-3 nakon što su isključeni Švarny i Kane, ali Medvjedi su nastavili sa savršenom igrom s igračem manje i nisu primili pogodak, dapače, Linglet je umalo zabio.

''Specijalni tim je bio odlučujući, i igra s igračem više i manje je bila odlična. Početak utakmice je bio jako dobar, u drugoj trećini smo malo pali i Brust nas je spasio, a zadovoljan sam što smo uspjeli držati protivnike daleko od gola. Drago mi je što smo bili bolji u osvajanju bulija jer oni su nam jako bitni, od početka sezone ih vježbamo, jer ako osvojimo buli, pak je u našem posjedu i odmah možemo krenuti u napad'', izjavio je trener Medveščaka Mark French.

S obzirom na rezultat, Medvjedi su u posljednju trećinu ušli u nižoj brzini i nisu toliko prijetili u napadu.Thomas je u 46. minuti imao odličnu priliku, ali Dalton je dobro blokirao tijelom. Neftehimik je imao nekoliko prilika s igračem više, ali na semaforu je ipak ostala nula u rubrici gostujućih golova. Medveščakov penalty kill vrijedi istaknuti, čak 33 puta zaredom protivnici nisu uspjeli zabiti gol dok su imali prednost igrača više. Pobjedi koja niti u jednom trenutku utakmice nije došla pod upitnik pridonio je i Barry Brust svojim trećim shutoutom zaredom.

''Imao sam neke prilike, mislim da sam igrao solidno, ali mogu igrati puno bolje. Nadam se da ću i ja ubrzo ući u niz skupljanja golova i asistencija. Drago mi je da nisam pokvario kemiju u momčadi i da smo nastavili s pobjedom i nakon mog dolaska'', rekao je napadač Michael Ryan kojemu je ovo bila debitantska utakmica za Medveščak.