Dva boda za treću pobjedu u nizu

Novosti iz EBYSL-a 24.01.2015.
Medveščakova U20 momčad ponovo je u pobjedničkom nizu. Na klizalištu Velesajam pobijedila je EC VSV sa 5:4 nakon izvođenja kaznenih udaraca i to joj je treća pobjeda u nizu.

Prve dvije trećine igrale su se u egalu. Iako su igrači Villacha poveli u 6. minuti golom Clemensa Znenahlika, Medvjedi su već u 11. izjednačili uz pomoć Josipa Jazbeca. Četiri minute prije kraja prve trećine gosti su bili u situaciji s igračem više te su ponovo stigli do vodstva (Rene Krumpl). No, Medvjedi su nastavili držati korak s njima te je u 26. Matija Miličić osigurao 2:2. Iako je nakon toga Villach pobjegao na dva gola razlike (Valentin Leiler, Blaž Tomaževič), Borna Šilović i Luka Mikulić potrudili su se da druga dionica završi sa 4:4.

Kako u posljednjoj trećini nije pao niti jedan pogodak, susret je otišao u produžetak, da bi na kraju pobjednika odlučivali kazneni udarci u čijem su izvođenju više sreće imati Medvjedi. Pobjednički pogodak postigao je Matija Miličić.

Idući susret Medveščak igra u nedjelju u Budimpešti protiv MAC-a u 15:40 sati.

KHL MEDVEŠČAK U20 – EC VSV 5:4 (1:2, 3:2, 0:0, 0:0 – 1:0)

ZAGREB – Klizalište Velesajam. Gledatelja 100.

0:1 VSV Znenahlik (14)
1:1 MED Jazbec (Kaleb, Mikulić, 11)
1:2 VSV Krumpl (Gelfanov, Kreuter, 16) PP1
2:2 MED Miličić (Šakić, 26)
2:3 VSV Leiler (Tomaževič, 29)
2:4 VSV Tomaževič (Siutz, Falkner, 33)