Dvadesetka osvojila bod u Beču

Novosti iz EBYSL-a 07.09.2014.
Medveščakova U20 momčad odigrala je prvu gostujuću utakmicu ove sezone u Erste Bank Young Stars ligi. Prva gostujuća stanica bio je Beč i Vienna Capitals. Pobjeda 4:3 u produžetkuje  pripala domaćinima, ali Medvjedi su ipak uspjeli uhvatiti bod.

U prvoj trećini su igrači Capsa do 11. minute osigurali dva gola prednosti (Felix Maxa, Julian Grosslercher), ali su u drugoj Medvjedi pritisnuli domaćine i ubrzo stigli do izjednačenja. Luka Mikulić je u situaciji s igračem više u 27. minuti smanjio na 2:1, da bi tri minute kasnije Matija Miličić zabio za 2:2.

Posljednja trećina donijela je još više napetosti i neizvjesnosti. U 55. minuti točan je bio Matko Martinić. Tim pogotkom Medvjedi su nakratko došli do vodstva, ali u 56. je  Vienna zaigrala sa šest igrača i osigurala produžetak. S obzirom da je u 60. minuti Toni Borić dobio dvominutnu kaznu, domaćini su u produžetku imali 4-na-3 što su uspješno iskoristili i za 24 sekunde zabili pobjednički gol (Grosslercher).

UPC VIENNA CAPITALS – KHL MEDVEŠČAK U20 4:3 (2:0, 0:2, 1:1, 1:0)

BEČ - Albert Schultz-Eishalle. Gledatelja 89.

1:0 VIC Maxa (Worlicek, Schlögl, 1)
2:0 VIC Grosslercher (Maier, 11)
2:1 MED Mikulić (Šakić, Pleško, 27) PP1
2:2 MED Miličić (Šakić, Janković, 30)
2:3 MED Martinić (Novak, 55)
3:3 VIC Bolterle (Grosslercher, 56) PP1
4:3 VIC Grosslercher (Maxa, Pospisil, 61) PP1

UPC VIENNA: Bauer, Malik, Pospisil, Pelz, Schlögl, Grosslercher, Szabad, Znenahlik, Worlicek, Bolterle, Maxa, Maier, Wieser, Toff, Wallner.

KHL MEDVEŠČAK U20: I. Ružić, Hergešić, Kegalj, Pleško, Miličić, Janković, Šakić, Čavkić, T. Borić, Kaleb, Jazbec, Cerovečki, Kopričanec, Smolec, Jarčov, Platužić, Mikulić, Matošić, Stančić, Krivošić, Martinić, Novak.