Hrvatski English

Dvadesetka pobjedom startala u EBYSL sezonu

Novosti iz EBYSL-a 31.08.2014.
Medveščakova U20 momčad  je u 2014./2015. EBYSL sezonu startala pobjedom 5:2 na domaćem ledu protiv HC TWK Innsbrucka.

Medvjedi su već u prvoj trećini lagano počeli gaziti prema pobjedi. U 7. minuti asistenciju Ivana Jankovića iskoristio je Marko Šakić, da bi u 14. Matija Miličić i Robert Cerovečki namjestili pak za Luku Jarčova koji ga je pospremio iza leđa Manuela Litterbacha.

Omjer udaraca na gol u prvih 20 minuta bio je 17:5 za igrače Medveščaka, a u drugoj se izjednačio, 15:14 za Medvjede, prvenstveno jer se Innsbruck tri puta našao u situaciji s igračem više. Ipak, vratar Medveščaka Ivan Ružić tijekom svakog penalty killa uspio je sačuvati mrežu netaknutom. U 38. minuti Luka Novak se pobrinuo za 3:0. Minutu kasnije igrač Innsbrucka Dominique Saringer smanjio je rezultat na 3:1, da bi u 45. Andreas Strobl golom za 3:2 doveo Medveščakovu Dvadesetku u opasnu situaciju. No, vratar Ružić te Ivan Janković i Luka Novak, koji su u 60. minuti zabili svaki po jedan gol, pobrinuli su se da bodovi ipak ostanu u Zagrebu.

Sljedeću utakmicu Medvjedi igraju 06. 09. na klizalištu Velesajam protiv Olimpije.

KHL MEDVEŠČAK ZAGREB – HC TWK INNSBRUCK 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

ZAGREB – Klizalište Velesajam. Gledatelja 70.

1:0 MED Šakić (Janković, 7)
2:0 MED L. Jarčov (Miličić, Cerovečki, 14)
3:0 MED Novak (Mikulić, Jazbec, 38)
3:1 INN Saringer (Ebner, 39)
3:2 INN Strobl (Bär, 45)
4:2 MED Janković (T. Borić, 60) EN
5:2 MED Novak (Martinić, 60)

KHL MEDVEŠČAK: I. Ružić, Valenčić, Kegalj, Pleško, Šakić, Janković, Miličić, T. Borić, Kopričanec, L. Jarčov, Jazbec, Mikulić, Petrinšak, Smolec, Cerovečki, L. Ružić, Buković, Novak, Stančić, Martinić, Krnić.

HC TWK INNSBRUCK: Litterbach, P. Paulweber, A. Huber, Heinricher, Kuprian, Teschauer, C. Paulweber, Saringer, Ebner, Csics, Strobl, Bär, Riley, Miskovez, Grosch, R. Huber, Niescher, Untergasser, Bachlechner.

ISKLJUČENJA: Medveščak 16, Innsbruck 12.

UDARCI NA GOL: Medveščak 45, Innsbruck 24.