Dvadesetka upisala poraz od Grazera, ali zadržala 2. mjesto Skupine A

Novosti iz EBYSL-a 03.01.2015.
Medveščakova U20 momčad na klizalištu Velesajam upisala je tijesan poraz 1:2 od Graz 99ersa u Erste Bank Young Stars ligi, ali i dalje je zadržala 2. mjesto Skupine A.

Medvjedi, čija je vrata čuvao Mate Tomljenović, tijekom cijelog su susreta imali bolji omjer udaraca na gol od gostujuće momčadi (15:8, 14:8, 13:7). Prva trećina je protekla bez golova, da bi u 25. minuti Renato Platužić na asistenciju Brune Kegalja i Tibora Stančića osigurao vodstvo Medveščaka. No, četiri minute kasnije Matthias Kern je iz situacije s igračem više izjednačio na 1:1.

U posljednjoj trećini, u 46. minuti, Grazeri su iskoristili još jedan powerplay za konačnih 1:2 i tri boda.

Idući susret Medveščakovu Dvadesetku očekuje već u nedjelju (16:45) kod ljubljanske Olimpije.

KHL MEDVEŠČAK U20 – LLZ STMK. SÜD/GRAZ 99ERS 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

ZAGREB – Klizalište Velesajam. Gledatelja 80.

1:0 MED Platužić (Stančić, Kegalj, 25)
1:1 G99 Kern (Atzl, 29) PP1
1:2 G99 Rieberer (Hirschberger, 46) PP1

KHL MEDVEŠČAK U20: Tomljenović, Valenčić, Kegalj, Pleško, Kaleb, Janković, Šakić, Jazbec, Kopričanec, Novak, Mikulić, Cerovečki, Smolec, Stančić, Miličić, Platužić, Jarčov.

LLZ STMK. SÜD/GRAZ 99ERS: Raisp, Atzl, Sudnikiewicz, Rieberer, Konrad, Hirschberger, Färber, De Pauli, Luttenberger, Kern, Sauseng, Pichler, Kanyo, Lorber, Kohlfürst.

ISKLJUČENJA: Medveščak 24, Graz 60.

UDARCI NA GOL: Medveščak 42, Graz 23.