Dvadesetka zasjela na 2. mjesto Skupine A

Novosti iz EBYSL-a 27.11.2014.
Medveščakova U20 momčad i treći je put ove sezone pobijedila Graz 99erse. Utakmica u Grazu završila je rezultatom 2:4. Medvjedi su tom pobjedom zasjeli na drugo mjesto Skupine A u Erste Bank Young Stars ligi.

Prva trećina završila je u egalu iako su Medvjedi poveli već u 4. minuti golom Nikole Kopričaneca. U 16. je Tamas Kanyo izjednačio. No, u drugoj trećini je Ivan Janković dva puta zatresao mrežu Grazera i to u razmaku od samo dvije minute. Prvo je u 23. iz powerplaya iskoristio asistenciju Tonija Borića i Luke Mikulića, da bi u 25. finiširao ono što je započeo Marko Šakić. Četvrti pogodak za Medvjede postigao je u 30. minuti Renato Platužić.

Grazeri su u posljednjoj trećini smanjili na 2:4 (Patrick Atzl), ali za preokret nisu imali snage.

LLZ STMK. SÜD/GRAZ 99ERS – KHL MEDVEŠČAK U20 2:4 (1:1, 0:3, 1:0)

GRAZ - Eishalle Liebenau. Gledatelja 41.

0:1 MED Kopričanec (Jović, 4)
1:1 G99 Kanyo (Kern, 16)
1:2 MED Janković (Borić, Mikulić, 23) PP1
1:3 MED Janković (Šakić, 25)
1:4 MED Platužić (Šakić, Janković, 30) PP2
2:4 G99 Atzl (Hirschberger, 54) PP1

LLZ STMK. SÜD/GRAZ 99ERS: Still, Raisp, De Pauli, Rother, Färber, Sudnikiewicz, Lammer, Atzl, Sauseng, Pichler, Kern, Schröttner, Mitsch, Kanyo, Rieberer, Hirschberger, Lorber, Luttenberger, Konecny, Kohlfürst.

KHL MEDVEŠČAK U20: Valenčić, I. Ružić, Borić, Petrinšak, Pleško, Kegalj, Kopričanec, Milić, Čavkić, Šakić, Mikulić, Stančić, Jarčov, Platužić, Janković, Miličić, Jović, Kaleb, L. Ružić, Smolec.