Dvoboj u Sočiju odlučila 11. minuta; Kolanos ponovo zabio

Izvještaj 05.12.2014.
Medvjedi su u posljednjoj gostujućoj utakmici u 2014. godini, koju su odigrali u Sočiju protiv istoimenog kluba, upisali poraz 6:2 te se u Zagreb vraćaju s dva boda koja su osvojili u Moskvi protiv Dinama.

"Utakmica je bila jako bitna za nas, i nakon pobjede u Moskvi očekivao sam velik trud igrača. Primili smo dva gola s igračem više, to boli. Ponekad je potrebna čudesna obrana golmana, ali nismo to imali danas i nismo uopće igrali dovoljno dobro da pobijedimo utakmicu. Čestitke Sočiju, zabavno je igrati kad imaš 6-7 pobjeda zaredom i to se vidjelo u njihovoj igri", izjavio je trener Doug Shedden.

Ključni trenuci koji su diktirali rasplet susreta u dvorani Baljšoj dogodili su se u 11. minuti. Tada je momčad Sočija, kojoj je ovo debitantska sezona u KHL-u, upisala dva brza shorthanded gola kada je Timofej Šiškanov izvršavao dvominutnu kaznu zbog spoticanja. Prvi gol je zabio Ilja Krikunov, a 29 sekundi kasnije mrežu Medveščaka zatresao je Cory Emmerton. U 15. minuti, nakon što je Soči zabio i treći pogodak (Max Warn), trener Medveščaka Doug Shedden napravio je izmjenu na golu. Umjesto Marka Owuye ušao je Mark Dekanich.

"Dobro smo krenuli u utakmicu, ali onda smo se sami zakopali primivši dva gola dok smo imali powerplay. Vidi se da Soči trenutno igra s puno samopouzdanja. Imali smo svoje prilike, ali danas nam uopće nije išlo s igračem više. Moramo ovu utakmicu ostaviti iza sebe", rekao je Bill Thomas.

Domaćini su furioznu prvu trećinu završili sa 4:0, da bi u 25. minuti povisili razliku na +5. No, Medvjedi se nisu željeli predati te su u 36. uspjeli nadigrati obranu Sočija i zatresti mrežu Tomasa Pöpperlea. Strijelac tog pogotka bio je ponovo Krys Kolanos kojemu je ovo treća utakmica zaredom da postiže pogodak.

Početkom posljednje trećine, točnije u 43. minuti, suci su zbog prekršaja Shaonea Morrisonna nad igračem Sočija dosudili kazneni udarac koji je Mihajl Anisin realizirao za 6:1. Ubrzo nakon toga uslijedile su kazne za Romana Derljuka (5 minuta) i Nathana Perkovicha (2+5+20), a u 48. su na klupu za kažnjene igrače bili poslani Andrej Kosticin (2) i Timofej Šiškanov (5+20). Medveščak je tako nešto više od minute imao 5-na-3 te tri minute 5-na-4. Gol na powerplayu ipak nije pao, ali je u 57. minuti Brandon Segal smanjio na konačnih 6:2.

"Nije bila naša večer. Dva shorthanded gola nisu pomogla, nema se što puno za reći, nismo bili dobri i nismo sretni, ovi bodovi su nam bili bitni. Moje slavlje nakon obračuna s igračem Sočija bilo je pogrešno shvaćeno, nisam napravio to što kažu da sam napravio. Previše poštujem hokej da bih tako nešto napravio", prokomentirao je Perkovich kaznu iz 44. minute.

HK SOČI – KHL MEDVEŠČAK ZAGREB 6:2 (4:0, 1:1, 1:1)

SOČI – Ledena dvorana Baljšoj. Gledatelja 7794. Suci: Kulakov, Jerabek, Aljošin, Ivanov.

1:0 SOČ Krikunov (Wilson, 11) SH1
2:0 SOČ Emmerton (Warn, 11) SH1
3:0 SOČ Warn (15)
4:0 SOČ Emmerton (Whitney, Anisin, 18)
5:0 SOČ Ignatuškin (Kosticin, 25) PP1
5:1 MED Kolanos (Morrisonn, Leino, 36)
6:1 SOČ Anisin (45) PS
6:2 MED Segal (Kinrade, St. Pierre, 57)

HK SOČI: Pöpperle, Gavrilov, Koledov, Wilson, Krjukov, Ljudučin, Warn, Šiškanov, Krikunov, Ignatuškin, Whitney, Petersson, Anisin, Emmerton, Derljuk, Jarvinen, Lapenkov, Ščitov, Kosticin, Petrov, Gavrilov, Morozov, Ščerbina.

KHL MEDVEŠČAK: Owuya, Dekanich, Kinrade, Popovic, Thomas, Segal, Kolanos, Glumac, Leino, Pelletier, Martinović, Hutchinson, Flood, Wright, Bjorkstrand, Perkovich, Morrisonn, Katic, McLean, St. Pierre, Hedberg.