Hrvatski English

Flood: Neke igrače ćemo morati stalno držati na oku

Najava 06.11.2014.
Vratar Mark Owuya u srijedu je u Astani protiv Barisa upisao svoje prve minute u dresu Medveščaka, ali i u Kontinentalnoj hokejskoj ligi. Na ledu je proveo 34 minute i 31 sekundu i ostvario 94,4% obrana.

''Bilo je interesantno to što sam u igru ulazio dva puta. To mi se još nije dogodilo. Prvi puta na 20 sekundi, a drugi puta do kraja utakmice. Susret smo izgubili tako da nikako ne možete biti zadovoljni, bez obzira na vlastitu igru'', rekao je Šveđanin koji je u Medveščaku trenutno na probnom roku, osvrnuvši se usput i na prve dojmove o momčadi i ligi:

''Sviđa mi se kako klub radi. Vrlo su profesionalni, a slični su dojmovi i o momčadi. Skupina odličnih igrača s velikim potencijalom. Liga je fantastična, zbilja sam pod dojmom. Toliko odličnih igrača na jednom mjestu je odlična stvar za ljubitelje hokeja. Što se tiče moje igre, naporno ću raditi i dati sve od sebe u svakoj prilici jer šansa da zaigraš u tako jakoj ligi kao što je KHL ne otvara se tako lako i često.''

Medvjedi su trenutno u niz od tri poraza, ali će ga pokušati zaustaviti već u petak (13:00) u Novokuznjecku protiv Metalurga. Taj pothvat neće biti nimalo lagan. Naime, prvi susret, koji je odigran prošlog tjedna u Zagrebu, dobili su zagrebački oklopnici. Igrači Metalurga su tri boda držali u svojim rukama skoro do kraja susreta, ali u 60. minuti su im Medvjedi otrgnuli bod, a nakon izvođenja kaznenih udaraca i drugi. Novokuznječani će stoga biti posebno motivirani u ovom drugom dvoboju.

''Dobro smo ih upoznali kroz prošlu utakmicu, ali i kroz video materijale. Energična su momčad. Imaju dobre igrače, s nekima od njih sam igrao prije u Rusiji, a neke iz Sjeverne Amerike morat ćemo stalno držati na oku. Svjesni smo da će htjeti ove bodove kao i mi, tim više što igraju na domaćem ledu. Powerplay i penalty kill nam mora biti puno bolji, nego što je bio u prošlim utakmicama, a i moramo izbjegavati kazne. Posljednjih tjedana smo u momčadi puno razgovarali o isključenjima. Važno je da ih smanjimo na minimum, moramo se disciplinirati, a kada nam se otvori powerplay, moramo ga odigrati puno bolje i iskoristiti tu prednost'', rekao je branič Mark Flood, a Owuya dodao:

''Svaka momčad u ovoj ligi igra odlično i svaka utakmica je izuzetno teško, bez obzira na dosadašnji broj osvojenih bodova. No, to nije isprika za nas da propuštamo uzimati bodove. Imamo tri poraza i moramo dati sve od sebe kako bismo se vratili u Zagreb s bodovima s ovog gostovanja.''