Hrvatski English

French: Držali smo ih pod pritiskom, ali oni su znali odgovoriti na našu igru

Izvještaj 13.10.2013.
Dom sportova je ponovno bio poprište hokejskog spektakla – sraza između Medvjeda, koji su željeli produžiti pobjednički niz na brojku 9, i moskovskog Spartaka. Ipak, niz zagrebačkih oklopnika je zaustavljen. Nakon izvođenja kaznenih udaraca upisali su poraz 2:3, i tako osvojili bod.

''Šteta zbog poraza jer smo dominirali tijekom cijele utakmice i kontrolirali pak i u našoj i njihovoj trećini. Držali smo ih pod pritiskom, ali oni su znali odgovoriti na našu igru i moramo im čestitati na tome'', rekao je trener Medveščaka Mark French.

Utakmica je počela ispitivanjem snaga. Prvu priliku opasnije zaprijetiti dobio je Medveščak kad je Junkov završio na klupi za kažnjene igrače u 3. minuti, ali Spartak se uspješno obranio i pokazao zašto trenutno ima najbolji penalty kill lige. No, navijači nisu trebali dugo čekati na prvi pogodak – u 8. minuti se činilo kao da se Spartak obranio, ali Vesce je pritisnuo protivnika na ogradi, oduzeo pak i u padu ga gurnuo prema Ryanu koji se iz oštrog kuta sjurio prema golmanu, zaobišao ga i pogodio za 1:0.

''Protiv Spartaka nam baš nije uspjelo, ali igramo dobro i trebamo dalje ići ovim putem'', prokomentirao je Dario Kostović kojemu je ovo bila treća ovosezonska utakmica.

''Nije mi bilo lako na ledu prvih 20 minuta, bilo je dosta vruće, ali u drugoj i trećoj je bilo puno bolje.''

U 24. minuti Tom Wandell ušao je u Medveščakovu trećinu, a Švarny, jedina prepreka između njega i Brusta, je izgubio ravnotežu i pao ostavivši Šveđaninu otvoreni put prema Brustu. Wandell ovu priliku ne propušta i poravnava rezultat. U 31. minuti, predivno odigrana brza kontra 3-na-2 za Medveščak – Thomas se sjurio po lijevoj strani, dodao pak na drugi buli Murleyju koji iz prve proslijeđuje pak pred golmana gdje Cheechoo smireno zabija za novo vodstvo Medvjeda.

''Radili smo pritisak i imali smo puno prilika, ali nismo zabili koliko smo trebali'', kratko je prokomentirao kapetan momčadi Cheechoo.

Kroz cijelu utakmicu Brust je branio jako dobro, par puta i spasio Medvjede od gotovo sigurnog pogotka, ali u 52. minuti nije uspio spriječiti Quintov udarac za izjednačenje. Obje momčadi imale su svoje prilike do kraja utakmice, ali golova nije bilo pa se ušlo u produžetke.

U produžecima, unatoč opsadi Spartakova gola, nije bilo pogodaka pa se pristupilo izvođenju kaznenih udaraca u čijem je izvođenju više sreće imala gostujuća momčad.

''Tako je to kada izvodiš kaznene udarce. Pokušao sam ih izvesti najbolje što sam mogao, ali na kraju nije tako ispalo. Čestitke Glassu jer je odradio odličan posao'', rekao je Vesce dodavši: