Hrvatski English

French: Izgubili smo zbog načina na koji smo reagirali

Izvještaj 18.09.2013.

Medvjedi su u drugoj ovosezonskoj utakmici u gostima upisali poraz od Sjeverstalja iz Čerepoveca. Semafor je nakon 60 minuta igre pokazao rezultat 6:2.

Medvjedi su u prvoj trećini imali bolji omjer udaraca na gol od suparnika, 14:11. Odlične prilike imali su Dario Kostović, kojemu je ovo bila debitantska utakmica i koji je u sedmoj minuti pokušao iznenaditi Jakuba Štepaneka, dok su pak dvije minute kasnije gužvu ispred vrata domaćina napravili Ryan Vesce, Charles Linglet i Bill Thomas. No, prvi pogodak pao je 13 sekundi prije kraja trećine, a Sjeverstalj su izigrali Brian Willsie i Matt Murley. Willsie, koji se nalazio na desnoj strani kod bande, dodao je pak do Murleya koji ga je zatim ugurao u mrežu Štepaneka.

''Nakon gola u situaciji pet na tri naša igra se drastično promijenila. Izgledali smo kao da nismo pribrani. Čak ni drugi pogodak krajem druge trećine nije to promijenio'', rekao je trener Medveščaka Mark French.

Druga trećina bila je jedna sasvim druga priča. Početkom trećine, u 24. minuti, u razmaku od 18 sekundi Medvjedima su isključena dvojica igrača. Prvo je Hugh Jessiman dobio dvominutnu kaznu zbog grubosti, da bi nakon toga Steve Montador zbog ''cross-checkinga'' dobio pet minuta, ali i isključenje do kraja susreta. Upravo su to bili trenuci koji su presudili u korist Sjeverstalja. Naime, momčad iz Čerepoveca je u tri minute nanizala tri gola, prvo u situaciji pet na tri, zatim pet na četiri i na kraju s istim brojem igrača na ledu.

''Takve stvari se događaju kada igraš s igračem manje, naročito u situaciji pet na tri. Nakon toga smo gotovo pet minuta igrali s četiri igrača'', rekao je Mathieu Carle.

U 30. minuti Medvjedi su zamalo ostali bez još jednog igrača. Naime, Mathieu Carle osjetio je zatezanje u ramenu zbog kojeg je morao izaći iz igre, ali liječnički tim Medveščaka brzo je reagirao. Pomogao je Carleu da izađe s leda, odmah mu je namjestio rame te se Kanađanin već tijekom drugog prekida igre vratio na led i nastavio s igrom.

''Nešto nije bilo u redu s mojim ramenom, osjetio sam jako zatezanje pa sam zatražio pomoć doktora. Nakon što su mi izmasirali taj dio, vratio sam se u igru i normalno završio susret bez bolova'', pojasnio je Carle.

Četiri minute prije kraja trećine Sjeverstalj je postigao i svoj četvrti pogodak. Pak se nesretno odbio od klizaljke Jonathana Cheechooa na palicu Vadima Berdnikova koji ga je zatim pospremio u mrežu Medvjeda. Sedam sekundi prije kraja druge trećine Medvjedi su smanjili razliku na 4:2. zahvaljujući Kurtisu Fosteru koji je asistirao za pogodak, te Billu Thomasu koji ga je realizirao.

''Imali smo dosta individualnih grešaka, ali smo izgubili kao momčad. Montadorova kazna nije bila ključna, ali je bila prekretnica. Izgubili smo zbog načina na koji smo reagirali. Nakon te situacije izgubili smo svoj identitet igre. Primili smo dva gola pet na četiri, jedan u situaciji pet na tri, jedan četiri na četiri i jedan shorthanded te jedan pet na pet. Na tome moramo raditi.''

U posljednjoj trećini Medvjedi su manje dolazili u prilike za pogodak za razliku od domaćina koji je u 55. i u 58. minuti povisio rezultat na 6:2.

''Zabrinut sam samo zbog toga da se pojavljuje lagani trend da podižemo razinu igre kada igramo protiv superiornijih momčadi'', prokomentirao je French peti poraz u nizu dodavši:

''Svaka čast Sjeverstalju, ne želim im ništa umanjiti, ali gledam svoju momčad i zabrinut sam zbog naše nedoslijednosti i da dečki ne uče, ne vide da smo dobri kada igramo svojim stilom i da nam to donosi uspjeh. Protiv boljih momčadi se držimo strogo svojih internih pravila, a kada to ne radimo gubimo fokus, a to ne smijemo dopuštati.''