Hrvatski English

French: Moramo više raditi napadački

Izvještaj 10.09.2013.
Medveščak je u trećoj ovosezonskoj domaćoj utakmici upisao poraz 1:3 od Leva iz Praga, a priliku da čuva mrežu Medvjeda dobio je, kao što je trener Mark French i najavio, Barry Brust.

Prva trećina protekla je uz blagu dominaciju Leva po udarcima na gol (10 naspram Medveščakovih 6), ali bez promjene na semaforu. Obje momčadi u utakmicu su krenule energično i s puno želje, ali bez opasnih šansi sve do 7. minute kada je prvu izgledniju priliku imao Gal Koren, igrač koji je prošlu utakmicu postigao svoj prvijenac u KHL-u, no Petri Vehanen, iskusni Finac na golu Leva, je reagirao sigurno. Prvu priliku s igračem više na utakmici dobila je češka momčad u 9. minuti nakon isključenja Kurtisa Fostera nakon udarca palicom, ali Medveščak se uspješno obranio. U 13. minuti isključen je Niko Kapanen zbog povlačenja, ali zagrebački oklopnici nisu uspjeli kapitalizirati prednost igrača više.

''U prvoj trećini nismo diktirali tempo, počeli smo igrati bolje tek u drugoj. Trenutak koji je usmjerio utakmicu bio je isključenje netom nakon izjednačujućeg pogotka, a utakmicu su i odlučili golovi postignuti gotovo u golmanskom prostoru. Tri su gola bila takva, a od toga naš samo jedan, odbijanci su područje u kojem moramo biti bolji'', prokomentirao je trener Medveščaka Mark French usput se osvrnuvši na Brustovu premijeru:

''Brust je jako dobro igrao. Zaslužan je što nam je glava bila iznad vode u prvoj trećini. Treći gol je jako nesretan, ali sveukupno, mislim da je prikazao dobru igru na ledu.''

U drugoj trećini pak je većinom bio u posjedu Medveščaka, no unatoč solidnom kombiniranju u trećini praške momčadi, nedostajao im je zadnji udarac. U 27. minuti isključenje s obje strane – za Medveščak na klupi za kažnjene završio je Charles Linglet zbog udarca palicom, a s druge strane isključen je Humphries Spencer zbog pretjerane grubosti. Nakon toga, strasti su uzavrele na ledu i tribine su to osjetile i svoju momčad podržale glasnim skandiranjem. U narednim minutama Medvjedi kao da su ubacili u višu brzinu, Lev je jedva izlazio s pakom iz svoje trećine, ali nedostajalo je sreće da domaća momčad povede. Ipak, prvi gol postigla je gostujuća momčad, strijelac u 38. minuti bio je Erik Christensen na dodavanje Martina Sevca. Druga trećina završila je s po 7 udaraca prema golu sa svake strane.

''Imao sam dobru prvu trećinu, dobar je osjećaj vratiti se natjecateljskim utakmicama. Pakovi su se odbijali posvuda, morali smo više igrati svoju igru, ali jednostavno nismo funkcionirali u ovom susretu. Dva gola smo primili nakon odbijanaca, ali nisu krivi obrambeni igrači, ja sam trebao obraniti te udarce. Pak je triput završio u mom golu i drugi put moram biti bolji'', samokritično je izjavio Brust.

Medveščak je u posljednju trećinu ušao kao da nije primio gol, pritiskali su i u 44. minuti iznudili igrača više, na klupu za kaženjene igrače otišao je Martin Thörnberg zbog naleta na igrača. Minuta i pol bila je potrebna Medvjedima da smjeste pak iza leđa Vehanena. Strijelac je bio Brian Willsie na asistenciju Fostera i Vescea. Veliku ulogu u golu imao je i Brust koji je hrabro izašao na jedan pak do ruba svoje trećine, a u njega se zaletio igrač Leva koji se nije stigao vratiti u obranu, te je na nekoliko sekundi Medveščak u napadu kombinirao protiv samo trojice praških hokejaša, i to je bilo dovoljno da rezultat vrate na početak. Rezultat nije dugo ostao 1:1, u 46. minuti isključen je Andrew Murray i tek što se učinilo da su se Medvjedi obranili, Kapanen postiže pogodak za novo vodstvo Leva. Nije puno prošlo, a Willsie je isključen zbog pretjerane grubosti. U 51. minuti repriza drugog gola češke momčadi – Tomas Kubalik pospremio je pak iza Brustovih leđa netom nakon povratka kažnjenog igrača na led. Medvjedi su do kraja trećine pokušali doći do preokreta, ali rezultat je ostao isti.

''Naš ukupni proces u ovoj utakmici bio je bolji nego u prve dvije, ali imali smo samo 25 udaraca prema njihovom golu. Moramo više raditi napadački i ne možemo se pouzdati u igranje 1 na 1. Sad imamo dva dana za pripremu, analizirat ćemo naše greške i probati ih ispraviti. Nećemo mijenjati sustav igre, ali možda će biti promjena u rosteru za iduću utakmicu'', zaključio je French.